grijkste basisingredient: rijst Waarom Albert Heijn z n eigen kookboeken maakt Eerder verschenen in deze serie: AllerHande aan de productie. Bij de eet- boekenreeks is bijvoorbeeld de AllerHande-redactie nauw betrokken. Zodra het thema van het boek is vastgesteld, worden er recepten ontwik- keld, waarbij moeilijkheids- graad, variatie en verrassing belangrijke criteria zijn. In principe verkoopt Albert Heijn alle ingredienten, alleen niet in alle winkels en niet gedu- rende het hele jaar (denk aan asperges of aardbeien). Op smaak getest Alle recepten worden getest door ervaren testers en zono- dig aangepast. Daarbij wordt erop gelet of de hoeveelheden en bereidingswijze een goed resultaat opleveren, of het resultaat lekker is en er appe- tijtelijk uitziet. Vervolgens worden alle recepten gefoto- grafeerd, precies zoals ze er uit zien, al zijn het natuurlijk wel professionele koks die ze berei- den. Na de fotografie wordt het boek gelayout, gelithogra- feerd en gedrukt en vervolgens verspreid over de winkels. Het aardige daarbij is dat de prijs laag kan worden gehou- den, doordat Albert Heijn de boeken in de eigen winkels kan verkopen. En dat draagt weer bij aan het doel van Albert Heijn om z'n klanten optimaal te bedienen. Rene Repko: 'Klanten moeten het leuk vinden om bij ons te kopen, zich thuis voelen in de winkel, en met ingredienten van Albert Heijn een heerlijke maaltijd kunnen bereiden. En daar helpen we ze graag bij, ook door middel van onze kookboeken. Lekker eten en drinken, dat is waar het bij Albert Heijn om draait. En dat is ook de reden dat Albert Heijn veel belang hecht aan het uitgeven van kookboeken. Bij Albert Heijn is Rene Repko verantwoordelijk voor onder andere de eigen serie kookboeken. AllerHande vroeg hem naar de achtergronden. Met de eetboekenreeks en stan- daardwerken als ingredienten' borduurt Albert Heijn verder op een patroon dat in de jaren zeventig is ingezet. Albert Heijn begon indertijd met de 'Voikomen' reeks, waarvan 'Het Voikomen Kookboek' de meest bekende is. Daarna volgde een reeks met de beste recepten uit AllerHande en in de jaren tachtig verschenen er bekende standaardwerken als het '12 Maanden Lekker Eten Kookboek', 'Het Lekkere Wijn- boek' en 'Het Lekkere Magne tron kookboek'. Authentieke smaken De afgelopen jaren kwamen er nieuwe standaardwerken bij, zoals Ingredienten, een boek over bekende en minder bekende ingredienten en invloedrijke keukens van over de hele wereld, en binnenkort Het Basiskookboek', vol basis- technieken en stap voor stap instructies. Daarnaast werd de reeks eetboeken in het leven geroepen, waarbij het accent ligt op eigentijdse, snelle recepten en mooie fotografie. Inmiddels zijn de delen 'Vis', 'Pasta', 'Salades' en nu ook 'Rijst' verschenen. Rene Repko: "Zowel de stan daardwerken als de eetboeken reeks zijn 100% eigen producties. Daar kiezen we bewust voor, omdat we als Albert Heijn uitgesproken ideeen hebben over de eisen waar een kookboek aan moet voldoen. Zo gaan we uit van echte, authentieke smaken, die we bereikbaar willen maken voor een groot publiek. Het gaat erom te laten zien hoe je lekker kunt eten en drinken, zonder al te veel moeite, gewoon met producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn.' Om dat te bereiken, wordt er van het begin tot het eind de grootst mogelijke zorg besteed Nummer 1: 'Vis' 'Rijst' is verkrijgbaar in Nummer 2: 'Pasta' veel Albert Heijn-winkels, zolang Nummer 3: 'Salade' de voorraad strekt. Omvang: 100 pagina's. Prijs: 19,95.

Allerhande | 1998 | | pagina 109