Kokkerellen met's werelds belangri w ist u dat er meer dan tienduizend soorten rijst bestaan? En wist u dat het waarschijnlijk een Neder- landse koopvaarder was die rijst in Amerika intro- duceerde? En dat het groot verschil maakt welke rijstsoort u voor een bepaald gerecht gebruikt? Ruim 70 rijstrecepten Nog altijd roept rijst een associatie op met het Verre Oosten. Maar door de eeuwen heen is rijst ook in Noord Afrika, Spanje, Italie, Latijns Amerika en Noord-Amerika ingebur- gerd. In het nieuwe eetboek 'Rijst' van Albert Heijn zijn dan ook recepten van over de hele wereld opgenomen. '.C"' 108 AllfrHandf in de inleiding van het vierde Albert Heijn eetboek 'Rijst'. Rijst is zo van alle tijden en alle mensen, dat een eetboek erover niet kon uitblijven. Rijst is niet alleen's werelds belangrijkste basisvoedsel, maar vooral ook een dankbaar ingredient en een van nature terughoudende 'drager' van sauzen, vullingen, pasta's en kruiden. Juist door de eigen neutrale maakeigenschappen is rijst uitstekend te combineren met zeer veel andere smaken. Ook dat komt in het boek duidelijk naar voren. Het is inmiddels een goede gewoonte om recepten in de Albert Heijn eetboekenreeks in te delen naar berei- dingstijd. U kunt kiezen: heb ik veel tijd en wil ik wat uitgebreider koken (35 minuten en langer) of moet het snel op tafel staan (tussen 10 en 20 minu ten)? Ook treft u bij elk recept wijnsuggesties aan, soms voor zowel rode, witte, als voor rosewijnen. Bij veel gerechten passen ze namelijk alle drie en hangt de keuze af van uw persoonlijke voorkeur. Een apart hoofdstuk is gewijd aan bijgerechten en ook is er afzonderlijke aandacht voor recepten die u kunt maken met restjes rijst. Deze en meer wetenswaardigheden over rijst treft u

Allerhande | 1998 | | pagina 108