'Bordje gezond' Nationale campagne: Met olie, vloeibaar bak- en braadvet of margarine leTgroenten en fi Elke dag 2 ono groenten en 2 keer fruit r is ontzettend veel keus als het gaat om producten om in te bak ken en te braden. Uit onder- zoek is gebleken dat niet de hoeveelheid vet in het pro duct, maar de samenstelling van het vet van belang is als u op uw gezondheid let. Een overmaat aan verzadigde vet- ten verhoogt het cholesterol- gehalte. Onverzadigde vetten hebben juist een gunstig effect op cholesterol. Geharde vetten, zoals pakjes bakboter en margarine, bevatten meer verzadigde vetzuren en minder onverza digde dan vloeibaar bak- en braadvet. Beide bestaan uit zonnebloemolie en sojaolie, maar omdat de vloeibare bak- en braadproducten niet gehard zijn, bevatten ze meer onverzadigde vetzuren. Ook andere vloeibare olidn zoals si a en olijfolie bevat ten veel onverzadigde vetten. Wilt u meer weten over vet- producten? Het Voorlichtingsbureau Margarine, Vetten en Olien heeft een speciale marga rine-, vetten- en olienwijzer, die gratis is te bestellen via 0800 0998810, op werkdagen van 12.00 tot 16.00 uur, of via Internet: http//www. voorlichtingmvo.nl. Daarom zijn vezels zo goed... Vezels bevatten geen voedingsstoffen en geven geen energie. Het lichaam kan zc zelfs niet verteren. Waarom zijn ze dan zo goed? Vezels hclpen de darmen schoon te maken. Ze zorgen dat voedscl niet te lang in de darmen blijft. Rijk aan vezels zijn: groente, (rauwkostl), fruit, pasta, volkoren brood, bonen, erwten en zilvervliesrijst. Groente en fruit bevatten niet aileen veel vitamines en minera- len maar ook nog veel andere stoffen die het lichaam bescher- men tegen hart- en vaatziekten en kanker. Het advies van de Nederlandse Kankerbestrijding is daarom: eet elke dag zeker 200 gram groente en twee stuks fruit. Op dit moment komen veel Nederlandse huishoudens maar aan de helft van deze hoeveel heid. De campagne 'Bordje gezond' van de Nederlandse Kan kerbestrijding besteedt daarom volop aandacht aan snelle recep- ten met groente en fruit. De fol der laat zien dat u ook met groenten uit diepvries, blik, pot of met kant-en-klaar gesneden groenten snel een gezonde, ver- antwoorde en lekkere maaltijd op tafel zet. De folder 'Bordje gezond' is schriftelijk aan te vra- gen bij het Voorlichtingscentrum Nederlandse Kankerbestrijding, Sophialaan 8, 1075 BR in Amster dam of via Internet: http://www.kankerbestrijding.nl. AllerHandej (03

Allerhande | 1998 | | pagina 103