De voordelen van s NIET VAN DE KOE MAAR VAN DE PLANT Een intensieve training kost zo'n anderhalve liter vocht Wie intensief sport, verliest veel vocht. Bij een voetbaltraining raakt u bijvoor- beeld al snel zo'n anderhalve liter kwijt. Om energie bij te tanken tijdens of na het sporten, zijn er speciale sportdranken. Iso- tone sportdranken vullen het vochtverlies weer snel aan. Ze bevatten een mix van mineralen en koolhydraten, naast snelle suikers als fructose en dextrose. Voor een algemene oppepper worden soms vitami- nes en hulpstoffen als cafeine toege- voegd. Wilt u alleen uw dorst lessen en wat extra energie opdoen, dan kunt u vol staan met een vruchtensapje of een sport- drank waarin alleen die snelle suikers zitten. Sportdrankjes zijn verkrijgbaar in diverse smaken en slim verpakt in her- sluitbare flesjes. Ze bevatten geen kool- zuur en iets minder calorieen dan cola. Calcium: niet alleen in zuivel Voor een gaaf gebit en sterke botten hebt u clke dag calcium nodig, ook ais u allang uitgcgroeid bent. Dit onontbeerlijke mineraal zit vooral in zuivelproducten. Maar ook peulvruchten, soja- producten, noten en groentcn, zoals broccoli, boerenkool en Chinese kool bevatten veel calcium. Sojazuivel wordt gemaakt van sojabonen, die in de tropen groeien, en is dus 100% plantaardig. Het is een goed alternatief als u aller gisch bent voor de lactosebe- standdelen of eiwitten in koemelk of minder dierlijke eiwitten wilt eten. Calcium is er aan toegevoegd. Omdat het van nature weinig verzadigd vet bevat, heeft sojazuivel een gunstige invloed op het cho- lesterolgehalte in het bloed. En de smaak? Die is zacht, een beetje romig en zoet. Er is soja zuivel in de vorm van soja- melk, sojavla, sojapudding, sojadesserts, sojaroom en soja- yoghurt. U vindt de sojazuivel bij de houdbare zuivelproducten.

Allerhande | 1998 | | pagina 102