SERVICE Sparen voor bestek Nieuw propmma AllerHande Kookschool Hoeveel Bonus punten heeft u al? Bel (075) 659 59 59! Het filteren van wijn Merknamen achter ingredienten Kauwgom Met reclamecheque toch profiteren van aanbiedingen AllerHdnde 95 Tot en met 12 juli was het mogelijk nog overgebleven voile promokaarten in te ruilen voor korting op een bestekcouvert uit de Albert Heijn- bestekspaaractie. Ook kon u Air Miles gebruiken om korting te krijgen. Op dit moment kunt u uitsluitend sparen voor bestek met Bonus punten. Bij elke 10,- aan boodschappen wordt er een Bonus punt bijgeschreven op uw AH Bonus kaart. Zie ook de infor- matiefolder die verkrijgbaar is bij de informatiebalie van uw Albert Heijn- winkel. Houdt u van koken en vindt u het leuk uw kookkunst te verrijken? In September gaat het nieuwe pro- gramma van de AllerHande Kook school van start. Onder het genot van een glas wijn brengen de koks u op de hoogte van de nieuwste trends. Natuurlijk krijgt u veel tips op het gebied van lekker eten, kunt u de bereide gerechten proeven en krijgt u de receptuur mee naar huis. Ge'inte- resseerd? Het programma voor het nieuwe seizoen is nu verkrijgbaar bij de servicebalie van Albert Heijn-win- kels met een AllerHande Kookschool: in Purmerend (Burg. D. Kooiman- weg 16), Den Haag (Escamplaan 281), Leeuwarden (Tijnjedijk 76), Haarlem (Soendaplein 18), Maarssenbroek (Bisonspoor 1078), Heerhugowaard (Middenwaard 2), Nijmegen (St.Jacobslaan 1) en Tilburg (Jan Heijnsstraat 10). Wilt u weten hoeveel Bonus punten u al heeft gespaard? U ziet het als u uw Bonus kaart langs de (prijs)scanner in de winkel haalt, maar u kunt ook de sprekende computer bellen: telefoon (075) 659 59 59 (normaal telefoontarief). Dit nummer is 24 uur per dag bereikbaar. Nadat u uw Bonus kaartnummer (dat staat onder de streepjescode), postcode en huisnummer ingetoetst heeft, meldt de computer uw aantal Bonus punten. Maar u kunt via de sprekende computer bijvoorbeeld ook uw Bonus kaart blokkeren, in geval van verlies of dief- stal. Dat kan overigens alleen wanneer uw adresge- gevens bekend zijn bij Albert Heijn. Op het etiket van sommige soorten wijn staat 'Selection non filtree'. Wat moet ik me hlerbij precies voor stellen? Dhr. K. te U. Deze aanduiding geeft aan dat de wijn tijdens het bottelen niet gefilterd is. Om onzuiver- heden uit de wijn te halen, worden wijnen veelal gefilterd. Er zijn echter wijnboeren die dit bij rode wijnen achterwege laten omdat zij vinden dat het filteren de wijn als het ware 'uitkleedt'; er blijven namelijk ook geur- en smaakstoffen ach- ter in het filter. Een wijn die niet gefilterd is, kan daarom wat meer bezinksel bevatten. Soms ziet u achter een product in de ingredientenlijst van een recept een merknaam staan, bijvoorbeeld: 1 pot vleesfond (380 ml, AH). De reden hiervan is dat van het genoemde product bij Albert Heijn alleen dat merk verkrijgbaar is. Deze naamsvermelding is bedoeld om het zoeken in de winkel te vergemakkelijken. Waar komt kauwgom vandaan? Voor een spreekbeurt op school wil ik het over kauwgom hebben. Kunt u mij vertellen waar het gebruik van kauwgom vandaan komt? Ineke S. te A. Mensen hebben altijd al behoefte gehad aan iets om op te kauwen. De Grieken kauwden op de hars van de mastiekboom, die in het Middellandse-Zee- gebied groeit en aan de oostkust van Amerika kauwden de indianen ook al op boomhars. Zo maak- ten de eerste kolonisten er kennis mee. In de vorige eeuw was het kauwen op pruimtabak wijd en zijd verbreid; zelfs kinderen kre- gen pruimtabak. Aan het einde van de 19de eeuw brouwde ene Thomas Adams een soort gom uit de Mexicaanse Chiclethe- boom, die de basis werd van de huidige kauwgom. Onder de Amerikanen werd kauwgom snel populair omdat het een goed alter- natief werd gevonden voor het kauwen van pruimta bak. Zeker voor kinderen. Inmiddels is kauwgom over de hele wereld populair. In AllerHande staan soms ook aanbiedin gen vermeld. Soms is de voorraad van een aanbieding al op, terwijl er nog kianten van willen profiteren. In dat geval kunt u bij de kassa een reclamecheque krijgen, waarmee u - als de voorraad tegen de nor- maie prijs weer is aangevuld - toch dat artikel tegen de aanbiedingsprijs kunt kopen. Dit geidt niet voor de 'zolang de voorraad strekt' aanbiedingen: die herkent u aan een sterretje

Allerhande | 1998 | | pagina 95