I Mosselen zijn er ook in de zomer r a. Het mosselseizoen begint, afhankelijk van de groei van de mosselen, rond half juli. Het is een misverstand dat er alleen Zeeuwse mosselen zijn in maanden met een 'r' erin: van September tot april dus. Dit fabeltje dateert van lang geleden, toen er in Nederland nog niet met gekoelde vracht- wagens werd gereden. Toen vond men het te riskant om mosselen, toch verse, levende beestjes, in de zomer verder te vervoeren dan de Zeeuwse eilanden. Vanaf September, als 't wat minder warm werd, waren ze weer overal te koop. Met gratis mosselkruiden Albert Heijn verkoopt de Zeeuwse mosselen (van Zee- land's Roem) vanaf het eerste moment. Vanaf het begin van dit seizoen zit in de twee-kilo- verpakkingen standaard een zakje mosselkruiden bijgeslo- ten, bestaande uit gedroogde groenten (peen, prei, selderij) met versgemalen peper. Verder verkoopt Albert Heijn nu ook Zeeuwse mosselen in een bak van 1 kilo: genoeg als kleine maaltijd voor een persoon of een voorgerecht voor twee. Welke wijn u kiest bij mosselen, hangt sterk af van de ingredienten en kruiden die u bij de bereiding gebruikt. De Muscadet Sevre et Maine sur Lie, Domaine des Cha- teliers (wijncategorie 1) harmonieert uit- stekend met traditioneel gekookte mosselen. Bij de mosselen met bier, met venkel en met bleekselderij smaakt een droge, kruidige wijn, zoals Le Grand Plateau Pouilly-Fume (wijncategorie 1), voortreffelijk. Bij de mosselen met Tbaise kruiden, met kerrie, met Chinese kruiden en met prei en dragon geniet een fruitige, milddroge wijn (categorie 4), zoals Niersteiner Gutes Domtal, de voorkeur, omdat het zoet van de wijn de scherpte van deze kruiden compenseert. Diezelfde wijn is ook geslaagd bij de mosselen met prei en dragon, omdat prei het gerecht een iets zoete 'hint' geeft. De mosselen met chorizo, met vermout en met Proven^aalse kruiden gaan perfect samen met de zeer fruitige en kruidige rose Chateau La Gor- donne, Cotes de Provence (wijncategorie 6). Serveer al deze wijnen op een temperatuur van 8-10 °C. 0 Kerriedipsaus Meng door 1 bekertje zure room 4 eetlepels piccalilly en 1 eetlepel kerrie- poeder. Schep hier 2 bosuitjes in ringetjes door. Breng op smaak met zout. Sojadipsaus Roer door 3 eetlepels ketjap manis, 1 eetlepel vloeibare honing, 1 eetlepel sherry, 1 theelepel sambal oelek en 1 theelepel sesamolie. Pers hier 1 teentje knoflook boven uit. Schep er 2 gehakte bosuitjes en 1 theelepel gehakte verse gember door. Limoenmayonaise Roer door 6 eetlepels mayonaise de geraspte schil van 1 limoen en 1 eetlepel limoensap. Roer er 1 eetlepel gehakte verse dille door en breng op smaak met tabasco. Kerveldipsaus Week 3 gedroogde tomaten (zakje a 100 g, Fiordelesi) ca. 15 minuten in 3 eetlepels water. Hak de blaadjes van 1 zakje kervel fijn. Roer dit door 1 bekertje creme fraiche (125 ml). Snijd de tomaten in kleine stukjes en roer met het weekwater door creme fraiche mengsel. Meng er 6 in stukjes geknipte sprietjes bieslook door. Breng op smaak met peper. Olijvenmayonaise Hak 50 g groene olijven zonder pit (pot, Drossa) fijn. Roer 2 eetlepels Italiaanse kruiden (diepvries, Daregal) door 4 eetlepels mayonaise en 2 eetlepels yoghurt. Pers er 1 teentje knoflook boven uit en breng op smaak met zout en (cayenne)peper. AllerHande oi

Allerhande | 1998 | | pagina 91