Pleisterwerk voor Douchen zo ui Vochtregulerende bad- en doucheproducten ij een vergorgde 'buitenkant' ties over huid, haar en make-up. AllerHande DERMC Water is nog altijd het oudste en meest populaire schoonheidsmid- del. In de loop der eeuwen is de frequentie waarmee mensen baden en douchen met water sterk geste- gen. De keerzijde daarvan is dat de huid uit kan drogen. Wilt u dage- lijks genieten van een verkwikkende douche of ontspannend bad, kies dan voor vochtregulerende bad- en doucheproducten. Veel moderne bad- en doucheproducten zijn ver- rijkt met verzorgende ingredienten en hydraterende bestanddelen. Ze reinigen intensief zonder de huid uit te drogen (o.a. Fenjal Bad- olie AH Bad en Douche, Sanex Dermoprotector douche gel, Dove). Niet alleen de keuze van het bad- product is van belang. De tempera- tuur van het water is minstens zo belangrijk. Extreem hoge of lage temperaturen kunnen bloedvaatjes onnodig beschadigen. Water dat heter is dan 38 °C werkt bovendien sterk ontvettend. Lauwwarm water (tussen de 34 en 37 °C) is nog het beste. Wie een vette of gemengde huid heeft, kent de verschijnselen: een glimmende neus, al dan niet ontsierd door puistjes en mee-eters. De nieuwe Nivea Visage Clear-up strip is speciaal ontworpen voor dit in het oog springende lichaamsdeel. Wanneerde neus bevochtigd wordt met water, hecht de strip zich vast aan de huid. Bij het verwijderen van de strip worden de onzuiverheden uit de porifin getrokken. Op die manier worden mee-eters voorkomen. De Nivea Visage Clear- up strip mag alleen op de neus gebruikt wor den, en niet vaker dan eens per drie dagen. De pleister is niet geschikt voor de gevoelige 74

Allerhande | 1998 | | pagina 74