Loirewijnen bij Albert Heijn: Serveers uggesties AllerHand? j 59 Muscadet sur lie W1JNCATEGORIE: 1 Le Grand Plateau Pouilly- Fume Een droge wijn van de sauvignon blanc, met een kruidige geur en een verfijnde, voile smaak met fris fruit. Muscadet Sevre et Maine sur Lie, Domaine des Cha- teliers Een lichte, verfris- sende wijn, waarin ook iets ziltigs is te proeven. I W1JNCATEGORIE: 2 Sancerre Les Terres Blan ches Een elegante, droge wijn met de frisse geur en smaak van bloemen, gras en kruisbessen, geperst van de sauvignon blanc. WIJNCATEGORIE: 3 Vouvray Een lichtzoete, fruitige, frisse wijn. Saumur staat voor zowel 'stille' als mousserende wij- nen. Een stille witte saumur blanc is altijd droog en zeer fruitig. De rode saumur rouge is eveneens fris van smaak en heeft karakteristieke aroma's van rood fruit. De mousse rende wijnen zijn zonder uit- zondering voortreffelijk. Ze De droge witte Loirewijnen zijn vrijwel zonder uitzondering geschikt als aperitief en als begeleider van visgerechten. Wijnen van de sauvignon-blanc smaken ook voortreffelijk bij geitenkaas. De halfdroge en zoete wijnen serveren de Fransen zelf vaak bij voorgerechten van (lever)pate. De zoete kunnen ook dienst doen als dessertwijn. De rode zijn het lekkerst bij gevogelte, vlees en kaas. worden op precies dezelfde manier gemaakt als cham pagne. Pays Nantais Weer verder westwaarts ligt het Pays Nantais. Dit is het land van de muscadetwijnen. Voor alle duidelijkheid: mus cadet is de benaming van het druivenras. Muscadets zijn heerlijke, lichte, speelse droge wijnen. U kunt ze tegenkomen met verschillende nadere her- komstaanduidingen. De belangrijkste is muscadet de Sevre-et-Maine. Op etiketten van sommige muscadets staat soms 'sur lie'. Letterlijk betekent dit 'op droesem', het bezinksel dat ontstaat tijdens de gisting. Normaal wordt wijn voor het bottelen helder gemaakt, onder meer door hem enige malen over te pompen naar schone vaten met achterla- ting van de droesem. De muscadet sur lie wordt direct van de droesem gebotteld. Het voordeel hiervan is dat de tere witte wijn weinig met lucht (zuurstof) in aanraking komt en zijn voiledige frisheid behoudt.

Allerhande | 1998 | | pagina 59