kookt voor u thuis Vmbereide gerechten van AH Huistraiteur AllerHande 45 De gerechten van AH Huistraiteur smaken net zo lekker als wanneer u zelf zou koken. De meesterkok en z'n equipe dragen aIIe mogelijke zorg voor versheid en kwaliteit. Zo vers mogelijk KANT EN KLARE JAMBALAYA Het Belgische bedrijf Vaco beretdt elke dag de verse maal- tijden voor AH Huistraiteur en dus voor u. Jambalaya bijvoor- beeld, een rijstgerecht uit het zuiden van de Verenigde Staten. De ingredienten die men hierin en in andere gerechten ver- werkt, worden heel zorgvuldig geselec- teerd. De kwaliteit van een maaltijd staat of valt immers met de kwaliteit van de verwerkte groenten, vis, vlees en andere ingredienten. Uitgangspunt is om zo lek- ker, vers en gezond mogelijk gerechten te bereiden. Om de smaak en voedingsstof- fen te behouden, worden verse groenten bijvoorbeeld slechts kort geblancheerd. Ook is Vaco's meesterkok Joop Wijman zuinig met zout. Als hij nieuwe creaties ontwikkelt, zet hij die altijd voor aan col- lega chef-koks en andere fijnproevers bui- ten het bedrijf. Pas als iedereen tevreden is, wordt het nieuwe gerecht opgenomen in het assortiment van AH Huistraiteur. Proeven en keuren De bereiding van elk gerecht begint met een 'mise en place' van de ingredienten. Voor jambalaya zijn dat rijst, tomatenpu- ree, ui, wortel, prei, paprika, selderij, kid- neybonen, garnalen, drumsticks en diverse kruiden en specerijen. Deze ingre dienten weegt men eerst tot op de gram De meesterkok^, oven. Na bereiding laat men de ingredien ten snel afkoelen. In een gekoelde ruimte mengt men eerst de gekruide rijst en groenten door elkaar. Dan wordt iedere maaltijd zorgvuldig opgemaakt en gecon- troleerd op het juiste gewicht. Bij elke stap in de bereiding staan kwaliteitscon- troleurs te proeven. Wat niet aan de hoge eisen voldoet, wordt zonder pardon afge- keurd. Om besmetting met bacterien te voorko- men, gelden heel strenge hygienische voorschriften in de keuken: het dragen van haarnetjes en schone bedrijfskleding, het herhaaldelijk ontsmetten van de han- den et cetera. Omdat de versbereide gerechten slechts zes dagen houdbaar zijn, werkt Vaco alleen op bestelling. Wat u in uw Albert Heijn-winkel ziet, is kort geleden bereid. En dat geldt voor alle gerechten van AH Huistraiteur. meesterkok Joop Wijma in de keuken van Vaco. nauwkeurig af. Dan gaan ze de keuken in, waar men onder andere de uien bakt, de rijst kookt, de groenten kort blancheert en de drumsticks braadt in een speciale De kant-en-klare jambalaya van AH Huis traiteur (500 g a 8,95) is ideaaI om snel te genieten van de Cajun-keuken. Een schaal bevat 500 gram jambalaya: kruidige rijst met een kipdrumstick, chorizo en garnalen, voldoende voor een persoon. Verwarm de jambalaya vijf minuten in de magnetron of ca. 20 minuten in de oven.

Allerhande | 1998 | | pagina 45