Mag ons u op iets baie lekker trakte y<"// Stellenbosch Welmoed Sauvignon Blanc Tongfilet op Rucola sla Pittige Mosterd Kook- en Slaaisous Ingredienten per persoon: Bereidingswijze: /V VP.yotW <Z De Zuidafrikaanse Kaap is in alle opzichten overvloedig te noemen. Een felle zon. Vruchtbare bodem. Twee oceanen. Briljante kleuren. Exotische geuren. Die intensiteit proeft u duidelijk in de Kaapse keuken en wijnen. Neem bijvoorbeeid de Welmoed Winery, geiegen in Stellenbosch. Dat is de wijnbouwregio van Zuid-Afrika, omringd door statige bergen en gezegend met een rijke verscheidenheid aan klimaten en grondsoorten. Welmoed benut deze ideale condities voor .het produceren van een serie toegankelijke kwaliteitswijnen die ook uitstekend te combineren zijn met allerlei gerechten. Via de Atlantische en Indische Oceaan zijn volken uit alle windstreken in de Kaap neer- gestreken. En dat weerspiegelt zich ook in de Kaapse keuken. Welmoed laat u nu gratis kennis- maken maken met deze culinaire caleidoscoop van Maleisische, Indische, Portugese en inheemse invloeden. Want bij Welmoed wijnen krijgt u drie smaakbepalende ingredienten cadeau. Met namen waar de Kaapse smaak bijna vanaf druipt: Oos Indiese Chilli Mosterd, Peri Peri Olie en Pittige Mosterd Kook- en Slaaisous. Drie voorbeelden uit 't royale assortiment specerijen, olien, sauzen en mosterds van South of Africa. Traditioneel en ambagtelik bereid door vaak eeuwenoude familie- bedrijven. Ze geven de gerechten dat typische, pittige Kaapse tintje. En zo'n exotische dis is uiteraard een ideale gelegenheid om een fraaie Welmoed wijn te ontkurken... 1 ons rucola sla, 2 plakjes gerookt ontbijtspek, 1 tong filet, peper, zout, Pittige Mosterd Kook- en Slaaisous. Bak het ontbijtspek met een klein beetje boter goud- bruin en laat het op wat keukenpapier uitlekken. Gril de vis kort in een grilpan of op de barbecue, zodat aan beide kanten een mooie ruit ontstaat. Maak een bedje van sla, sprenkel daar overheen de Kook- en p Slaaisous (1Y2 eetlepel). Leg de tongfilet If op het slabedje en leg hierop gekruist het ontbijtspek. Serveer dit met een koel glas Welmoed Sauvignon Blanc (5 a 10 graden Celsius).

Allerhande | 1998 | | pagina 17