Biologische rijst en pasta van de Povlakte Zacht en mild van smaak AllerHande Hebt u de zilvervliesrijst, rijstwafels, volkoren spaghetti en volkoren penne rigate van het merk AH Bioiogisch al gezien? Ze zijn te vinden bij de andere wafels, rijst- en pastaproducten en zijn geheel bioiogisch geprodu- ceerd, zonder gebruik van che- mische bestrijdingsmiddelen of kunstmest. De rijstwafels zijn gemaakt van zilvervliesrijst, zeezout en maiskiemolie. De zilvervlies rijst die wordt gebruikt, is geteeld op geselecteerde velden in de Povlakte van Italie. Ook de zilvervliesrijst van AH Bioio gisch komt uit deze regio. De landbouwgrond en het klimaat in de provincies Turijn, Ver- celli, Novara en Pavia lenen zich namelijk uitstekend voor de teelt van biologische rijst. Voordat de rijst wordt gepeld en geslepen, wordt de rijst onder lage temperatuur Melkvan de geit Geitenkaas is al langer bekend, maar is licht verteerbaar. Het wordt al geitenmelk is nu ook in opmars. heel lang gebruikt orn mee te koken. Geitenmelk is, in tegenstelling tot In veel exotische gerechten wordt wat je op het eerste gehoor zou den- gebruik gemaakt van geitenmelk. ken, zacht en mild van smaak. Gei- Geitenmelk zit in een verpakking tenmelk drinkt gemakkelijk door en van 3/4 liter 2,69 gestoomd, waarbij de voedings- stoffen vanuit de kiem in de korrel trekken. Dit proces staat bekend als 'parboiling'. Parboi led rijst bevat meer vitamine B en mineralen dan andere rijst- soorten. In vergelijking met witte rijst bevat zilvervliesrijst sowieso al meer vitamine B en voedingsvezels en levert deze minder kilocalorieen (120 kilo calorieen per 100 gram, tegen- over 145 kilocalorieen voor 100 gram gekookte witte rijst). De volkoren spaghettti en penne rigate zijn bereid met Italiaanse harde tarwe. Deze tarwe, bekend als durum tarwe, heeft meer gluten dan gewone tarwe, waardoor de pasta na het koken steviger blijft, of, zoals de Italianen zeggen, 'al dente'.

Allerhande | 1998 | | pagina 11