bij Albert Heijn Of M Ml Gabriel Melfre, Tavel Hi Chateau La Gordonne, Provence Hi Costieres de Ntmes Mi Beamonie Rosado. Navarra Mi E G i Gallo, White Grenache Hi Qtonal Rosado, Rioja Mi Rose d'Anjou Het hele kleurenpalet in een handzame wijngids - cn I I den. Terecht, want rose is zeer veelzijdig, heerlijk als aperitief en met oneindig veel gerechten te combineren. Er zijn zelfs veel gerechten waarbij noch rode noch witte wijn goed smaakt, maar rose juist voor- treffelijk. Zo kan rose uitkomst bieden als u een wijn zoekt bij gerechten waarop ingredienten zoals eieren, uien, azijn, augurken, zure fruitsoorten en scherpe (oosterse) kruiden en specerijen een zwaar stempel drukken. En ook bij veel gerech ten met zoete ingredienten (honing, fruit) is een rose vaak de beste keus. Druivenschillen Rose kan op verschillende manieren wor- den gemaakt. Veruit de meest gebruike- lijke is die waarbij de wijnboer de schillen van de gekneusde (dus niet geperste) blauwe druiven korte tijd met de most laat meegisten. De schillen geven door dit zogenaamde 'inweken' rode kleurstof af. A1 naar gelang de duur van het inweken krijgt de wijn een meer of minder intens roze kleur. Daarna haalt de wijnboer de druivenschillen uit de most, perst ze en voegt de most die zo ontstaat bij de andere most. Een tweede methode is om de blauwe druiven krachtig uit te persen, zodat er kleurstof in de most komt. Het inweken' heeft als voordeel dat de wijn dan meer fruit bevat en minder tannine, waardoor hij soepeler smaakt. Rose ver- vaardigen door rode en witte wijn te men- gen, is in vrijwel alle wijnstreken verboden. Roses Krachtige, vrij donker getinte, kruidige, tamelijk droge rose met een geur van rood fruit. Qua karakter doet hij aan een lichte rode wijn denken. Lekker bij gestoofde en gebakken vis, varkens- en kalfsvlees, gebakken en gegrilde kip, alsmede maaltijdsalades met hartige ingre dienten. Soepele, zeer fruitige, elegante, enigszins dakpankleurige rose met een kruidig en fruitig aroma. Geschikt als aperitief en bij salades en pizza's. I.icht getinte wijn met een milddroge, levendige, fruitige smaak. Een dorstlessend aperitief en een goede begeleider van kruidige salades, gestoofde vis, gevogelte en koud vlees. Deze wijn heeft een stevig karakter en een geur van donkere kruisbessen. Geslaagd bij maaltijdsalades met vis, paella en koud vlees. Aromatische, kruidige, vrij zoete Californische wijn. Uitstekend aperitief en voortreffelijk bij hete (oosterse) gerechten. Een wijn die heel veel fruit biedt en zeer soepel drinkt. Heerlijk aperitief en te combineren met vrijwel alle soorten maaltijden. Een wijn die is gemaakt in de voor deze Loirestreek nieuwe stijl, dat wii zeggen milddroog. Munt uit door zijn rijkdom aan fruit. Perfect aperitief en goede compagnon voor kruidige en pikante (oosterse) gerechten. Een overzicht van de roses en witte en rode wijnen bij Albert Heijn vindt u in de Albert Heijn Wijngids. Het hele palet aan wijnen is voorzien van een korte omschrijving en serveersuggcsties. Doordat dezelfdc kleurcodes gehanteerd worden als in de Albert Heijn-winkels vindt u bij het winke- len snel de wijn die u zoekt. De gids is dus een uitstekend middel om voor elkc gelegenheid en elkc smaak een pas- sende wijn te selecteren. Daarnaast krijgt u achtergrondin formatie over onder andere bereidingswijzen, wijnlanden en gebieden en druivenrassen. Bovendien is er een uitgebreide wijnwaarderingstabel opgenomen. U vindt de 'Albert Heijn Wijngids, voor elk moment, voor elke smaak' in het wijnvak van Albert Heijn, zolang de voor- raad strekt. De wijngids felt 112 pagina's en kost/9,95. Ms* WIJNCA I EGOR1E 6 Serveertemperatuur Rose moet gekoeld worden geserveerd. Bij een temperatuur van 8-10 °C komt de wijn het beste tot zijn recht. AllerHande 35

Allerhande | 1998 | | pagina 35