t\ KLANTEN SERVICE Het verschil tussen 'ten minste houdbaar tot' en 'te gebruiken tot' Verkrijgbaarheid van producten en ingredienten Frituurolie Merknamen achter ingredienten Waarom kan ik kabeljauwburgers niet invriezen? Op de verpakking van de koelverse AH Kabeljauw burgers staat dat ze niet kunnen worden ingevro- ren. Waarom niet? Mevr. K. te P. Veranderde E-nummers Omdat ik allergisch ben voor de stoffen die schuilgaan achter bepaaide E-nummers, kijk ik altijd de verpakkingen na. Nu kom ik op de varkenslever een nummer tegen dat ik niet kan thuisbrengen: E-452. Wat is dit? Mevr. V. te Z. E-452 is natriumpolyfosfaat en wordt gemaakt uit natriumfosfaat en kalium- fosfaat. Het is een emulgator en een stabi- lisator die voorheen werd aangeduid met E-450C. Sinds het begin van dit jaar zijn de nummers E-450A, E-450B en E-450C veranderd in respectievelijk E-450, E-451 en E-452, om de benamingen binnen Europa gelijk te trekken. Vragen aan de Servicelijn AllerHande 125 mt I Alle producten die in AllerHande worden genoemd, zljn opge- nomen in het assort ment van Albert Heijn, maar niet alle producten zijn ver- krijgbaar in alle Albert Heijn-winkels. Om duidelijk te maken waar de genoemde producten verkrijgbaar zijn, staan er in Aller Hande vaak een of meer kleine, omcir- kelde cijfers bij. Zo'n product is dan in elk geval verkrijgbaar in Albert Heijn-winkels met een van die cij fers op de deur. Het kan voorkomen dat een genoemd product alleen in winkels met een of beschik- baar is. Is het pro duct of ingredient dat u zoekt niet aan wezig, dan kunt u zich wenden tot de supermarktmanager. Het product of ingre dient wordt dan voor u besteld. Natuurlijk kunt u met vragen ook terecht bij de gratis Albert Heijn Service- lijn (0800-0305). lbert Heijn gebruikt drie manieren om de houdbaarheid van een product aan te geven. Op verpakte levensmiddelen staat altijd 'ten minste houdbaar tot' of 'te gebruiken tot'. Op producten met een houdbaarheid korter dan 5 dagen of een bewaarvoorschrift tussen 0 en 6 °C, zoals vlees, kip, vis, panklare groenten en koel- verse maaltijden, vermeldt Albert Heijn sinds kort 'te gebruiken tot en met'. Daarna volgt de zin: 'Te consumeren Wat is het verschil tussen frituurolie en gewone olie? Kan ik in zonnebloemolie ook frituren of zit er in frituurolie iets waardoor deze geschikter is? Mevr. B. te D. Frituurolie bestaat uit een samenstelling van plantaar- dige olien, zoals sojaolie, zonnebloemolie, maiskiem- olie, olijfolie of arachideolie (pindaolie). Deze olie- soorten zijn heel geschikt om tot hoge temperaturen te worden verhit. In principe kan er in iedere olie gefri- tuurd worden, dus ook in pure zonnebloemolie. Houd er wel rekening mee dat olie die voor frituren wordt gebruikt, vrij snel in kwaliteit achteruit gaat. Zeef de olie daarom na gebruik en bewaar haar op een donkere plaats. Vervang de olie na zes a zeven keer frituren of als de olie al eerder donker van kleur is geworden of stroperig wordt. Soms ziet u achter een product in de ingredi£ntenlijst van een recept een merknaam staan, bijvoorbeeld: 1 pot vleesfond (380 mi, AH). De reden is dat van het genoemde product bij Albert Heijn alleen dat merk verkrijgbaar is. De naamsvermeiding is bedoeld om het zoeken in de winkel te vergemakkelijken. uiterlijk op de vermelde datum, mits gekoeld bewaard', inclusief vermelding van de maximale bewaartemperatuur. Dit om te benadrukken dat het om een beder- felijk product gaat dat na de vermelde datum absoluut ongeschikt is voor con- sumptie. Dit in tegenstelling tot verpakte levensmiddelen, die na verloop van tijd weliswaar achteruit gaan in kwaliteit maar minder gevoelig zijn voor bederf. We raden het invriezen van de kabeljauw burgers af omdat de kabeljauwfilets waarvan ze zijn gemaakt, tot zeer lage tem- peratuur worden gekoeld. Op deze manier kunnen de filets gemakkelijk machinaal gesneden worden zonder vocht te verliezen. Het is niet verstandig om een product dat dusdanig gekoeld is geweest, in te vriezen. Bovendien heeft u kans dat het paneer- laagje van de burgers bij het ontdooien loslaat door het vrijkomende vriesvocht. Wilt u iets weten over producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800-030S).

Allerhande | 1998 | | pagina 125