Nie uwe 'oogst' graskaas Verrassend vlees op het vuur E Voorgebakken Frankfurter Een Potato Joe is een voorgebakken Frankfurter worstje in een jasje van rosti, met kartonnen 'tap' (take away package) om'm mee vast te houden. Potato Joe is geschikt voor oven, grill, fri- teuse en fornuis (pak a vier stuks 5,95) Kaas uit het bakje Albert Hei)n heeft nu gesneden Leerdam- mer in een handig hersluitbare verpakking, zodat de kaas vers blijft 4,29, ©S®). Maaslander is sinds kort verkrijgbaar in kant-en-klare blokjes in een bakje. Gepaneerde vissnack Nieuw van iglo zijn Vis- nuggets, stukjes stevige witvis in een krokant jasje (300 g, 4,99). Frituur de nug gets en serveer ze met een dipsaus (bijvoor- beeld knoflooksaus) Provencals beleg Kruidig broodbeieg: Provcmjaalse kiprol- lade. Een magere rollade van fijne kipfi- let, gekruid en gebraden met kruiden als tijm, oregano en majoraan (f 3,59 per 100 g). Vruchtendranken Albert Heijn heeft drie nieuwe vruchtendranken van het eigen merk: abri- koos-sinaasappel, perzik- sinaasappel of g tropische vruchten. Een pak a 1 liter kost 1,89. Van Euro Shopper is er nu ook sinaasappelnectar in een royaal anderhalve-literpak (f 1,59) en perzik- sinaasappelnectar (pak a 1 liter 1,49). Spetiale spiesen Wilt u eens wat anders op de barbecue leggen? Dan zijn deze vleesspiesen, die zijn gemarineerd met verrassende specerijen, iets voor u. De kip twister met honing-mosterd- marinade of lemon-pepermari- nade bijvoorbeeld, gedraaid om een bamboestokje. Het orientaalse barbecuepakket bevat van elk twee stuks, naast vier stokjes kipsate met groene-pepermarinade en vier stokjes kipsate met teriyaki- marinade. Aan de barbecue- juniorspies zijn gekruide gehaktballetjes met paprika, ui en spek geregen. De Hawai- spies bestaat uit gemarineerde stukjes kalkoenfilet en stukjes ananas. Verder zijn er zoge- naamde spizza's, spiesen met Italiaans gemarineerde kipfilet met paprika, ui en peperoni (een pittige worst), kalkoen- abrikozenspiesen en varkens- vleesspiesen met dadels. M.M.V BORDEN (B>; ANDERE ACCESSOIRES UIT EICEN BEZIT: ZIE BIZ. 127 Sinds een maandje is er weer graskaas verkrijgbaar, een romig, geel kaasje. Al het kaasmaken begint bij het gras. De samenstelling van dat gras heeft invloed op de melk. Omdat graskaas wordt gemaakt van melk van koeien die jong, mals lentegras hebben gegraasd, heeft dat heel zacht sma- kende kaas tot gevolg. Het lentegras is rijk aan caroteen (een natuurlijke kleurstof die het lichaam omzet in vitamine A), waardoor de melk, en dus ook de kaas, een mooi kleurtje krijgt.

Allerhande | 1998 | | pagina 11