Ongewenste huisdieren Het vaatdoekje als broeinest Weiniq WfltPf en weinig werk Zonnebloemen in het gelid THUIS Jaarlijks lopen zo'n twee miljoen Nederlanders een voedselinfectie op. De helft loopt deze op in huiselijke kring. Een van de 001- zaken van infectie kan een vies vaatdoekje zijn. Een rond- slingerende (vochtige) vaatdoek of schuurspons is een ideale woonplaats voor bacterien. Om te voorkomen dat on- hygienische restjes zich verspreiden of in contact komen met etenswaren, is het belangrijk dat het vaat doekje regelmatig wordt gewassen. Een paar keer per dag overgieten met kokend water helpt bacterien te doden. Papieren tissues zijn ideaal om gemorste dingen mee op te vegen. Sinds kort is er ook afwasmiddel dat en afwast en het vaatdoekje ontsmet (Dreft Extra Hygiene). Vuil in de badkamer bestaat door- gaans uit zeepresten, stof, restjes van doucheproducten en kalkaan slag. Die aanslag wordt veroor- zaakt door waterdruppels die verdampen. Speciale kaIkverwij- deraarmiddelen rekenen af met kalk, maar zijn niet aan te raden voor glazuur, email en sommige metalen: die kunnen er bescha- digd en dof door worden. Een mild middel om kalkaanslag te verwijderen is (schoonmaak)azijn in combinatie met heet water. Azijn is echter weer niet geschikt voor materialen die kalk bevat- ten, zoals natuursteen, voegwerk of kalksteen. Tegenwoordig zijn er ook alles- in-een-producten (o.a. Muscle Badkamer) die veilig zijn voor alle materialen en in een keer vet, zeepresten en kalkaanslag verwijderen. De tuintrend voor deze zomer is sober en ingetogen, met bijvoorbeeld santolini en hebe in terracotta potten bij elkaar of op een rij. Ideaal voor de warme dagen zijn vetplanten in een platte schaal: weinig water en weinig werk, en dankzij bun een voud vervelen ze niet snel. Verkrijgbaar bij Albert Heijn-winkels met een Sir Albert's Garden. Heeft u een kat of hond? Dan is er bijna geen ontkomen aan extra huisdieren in de •-) vorm van vlooien. Gelukkig is een overmaat van vlooien goed te bestrijden. Bij Albert Heijn vindt u een keur aan vlooibestrijdings- producten van Fit Ami, overzichteiijk bij elkaar. Zomerbloem bij uit- stek is de zonne- bioem: opvaliend als snijbloem in een veldboeket, of als forse potplant om er lang plezier van te hebben. Zet er bijvoorbeeld meer- dere naast elkaar, als blikvanger op balkon of terras. Verkrijgbaar bij Albert Heijn-winkels met een Sir Albert's Garden.

Allerhande | 1998 | | pagina 109