De Qriek.se en Sicili laanse wijnen bij Albert Heijn AllerHande 75 Van kruik naar fles, Albert Heijn heeft wijnen in het assortiment van Kourtaki en Mid Produzione. Kourtaki is een van de meest vooraan- staande Griekse wijnbedrijven en is al meer dan 100 jaar oud. Het bedrijf heeft vestigingen in verschillende delen van het land, waaronder op Kreta. Op het etiket gebruikt men de Franse aanduiding 'Vin de Pays de Crete', omdat de meeste mensen buiten Griekenland moeite hebben met het lezen van het Griekse schrift. Mid Produzione in Palermo is van kroes naar glas venrassen die buiten deze eilanden verder nauwelijks voorkomen. In de tweede plaats omdat u een beetje kunt proeven waarvan verre voorou- ders duizenden jaren geleden al genoten. Een beetje, want helemaal hetzelfde zullen de wijnen van nu zeker niet smaken. Dit komt doordat de huidige wijnen volgens de modernste inzichten zijn ge- maakt. Een belangrijk verschil is dat men tegenwoordig de most van de druiven laat gis- ten bij een vrij lage, gecontro- leerde temperatuur. In de antieke tijd beschikte men nog niet over de daarvoor benodig- de apparatuur. Vergisting bij een lage temperatuur komt de kwaliteit van de wijn zeer ten goede: hij behoudt meer aro ma's en fruit en smaakt frisser. geworteld in Sicilie en heeft verschil lende vertakkingen in Italie. Het bedrijf heeft veel ge'fnves- teerd in techniek en deskundige mede- werkers. De wijnen vinden hun weg binnen Italie zelf en in toenemende mate ook daarbui- ten. j WIJNCATEGORIE: i Kourtaki Creek Dry White Deze witte wijn is hoofdzakelijk gemaakt van het typisch Kretenzische druivenras vilana. Hij heeft een heldere, lichtgele kleur met een groene inslag. In de geur en smaak herkent u groene appel en kiwi. Het is een knisperend frisse, fijn- droge, maar soepele wijn. Geschikt als aperitief en als begeleider van gepocheerde vis, mosselen, salades en geitenkaas. Serveertemperatuur: 8-10 °C. WIJNC ATEGO Rl E: 8 Kourtaki Greek Dry Red Drie druivenrassen, de typisch Kretenzische kotsifali en liatiko, alsmede de ook elders in Grieken land verbouwde mandilaria, leve- ren samen de basis voor deze robijnrode, zeer karakteristieke wijn, met fris fruit en een vrij stevige structuur. U kunt de wijn schenken bij pittige, kruidige gerechten en bij kaas met een geprononceerde smaak. Serveertemperatuur: 15 °C. WIJNCATEGORIE: 1 Mid Produzione Punico Bianco De witte Punico Bianco is een plezierig drinkende, frisse, levendige wijn met een strogele kleur met groene reflecties. Hij is gemaakt van de druivenrassen inzolia en greccanico. Geslaagde aperitiefwijn en lekker bij gepo cheerde vis, salades en koud vlees Serveertemperatuur: 8-10 °C. WIJNCATEGORIE: 6 Mid Produzione Punico Rosato Een heerlijke, gemakkelijk drinkende, maar toch redelijk pittige rose voor alle gelegenheden. De druif waarvan hij is gemaakt draagt de naam nero d'avola. Hij lest de dorst op een warme nazomerdag en smaakt voortreffelijk bij lunchgerechten, salades, kip, gebakken vis en r'j /'ICtl sommige oosterse gerechten. Hij heeft een opvallende frambozenroze kleur. Serveertemperatuur: 8-10 °C. WIJNCATEGORIE: 7 Mid Produzione Punico Rosso De rode Punico is net als de 'rosato' gemaakt van de nero d'avola. Hij heeft een kersenrode, middeldiepe kleur. De geur biedt behoorlijk veel fruit en de smaak is soepel met een verkwikkend 'zuurtje'. Zachte tannines op de achtergrond geven hem de nodige ruggengraat. Een wijn die u heel goed's avonds 'los' kunt drinken met wat hartige hapjes, maar die eveneens een smaakvolle compagnon is voor fijn rood vlees, geroosterd gevogelte en zachte kazen. Serveertemperatuur: 16 °C.

Allerhande | 1998 | | pagina 75