Andere Griekse kaasjes Sinds kort heeft Albert Heijn ook drie andere Griekse kaasspecialiteiten in het assortiment. Halloumi: romiger en minder zout Halloumi is een feta-achtige kaas uit Cyprus. Deze kaas wordt gemaakt van een mengsel van koe-, geiten- en schapenmelk. Halloumi wordt tijdens de bereiding ook in pekel gelegd, maar is minder zout dan feta. Op Cyprus wordt er vaak fijngehakte verse munt door gekneed. Halloumi heeft een vezelige structuur en is stevig en minder brokke- lig dan feta. Op Cyprus is het de kaas, waar alles mee gedaan wordt: in blokjes door de salade, geraspt over de mous- saka of in olie gebakken voor bij het ontbijt. Halloumi is tevens geschikt om te frituren. Trikalino: halfharde Griekse kaas Trikalino is een echt Griekse halfharde Kasseri kaas en wordt gemaakt in de plaats Trikala. Trikalino wordt gemaakt van koemelk waar- aan 10% schapen- en geitenmelk is toegevoegd. Het is echt een kaas om zo te eten. Ook heerlijk op pizza. Graviera: gruyere-achtige kaas uit Kreta Graviera is een karakteristieke harde kaas uit Kreta met een rijke, iets zoete smaak. Deze kaas wordt gemaakt van Kretenzer schapen- en geitenmelk, die eerst gepas- teuriseerd wordt. Graviera moet vijf maanden rijpen. De kaas doet qua smaak en structuur wel denken aan gruyere. Heerlijk bij een mooi glas droge Trikalino Graviera Halloumi rode wijn, bij een kaasplateau of in dikke plakken op grof volkoren brood. U kunt Graviera ook gebruiken om te gratineren. Voor alle kazen geldt: GEPOFTE AARDAPPEL MET R0M1GE FETAVUELING (bijgerecht uit de magnetron, 4 personen) 4 aardappels (a ca. 200 g), 50 g feta, 3 eetlepels melk, 1 eetlepel zachte boter of margarine, 4 takjes koriander, zout, peper, keukenpapier, schone theedoek zonder wasmiddelenluchtjes ©Bereiden: Aardappels onder koud water schoon- borstelen. Droogdeppen met keukenpapier. Met vork aardappels op enkele plaatsen inprikken. Keu kenpapier dubbelvouwen en op plat bord leggen. Aardappels in cirkel hierop leggen en in ca. 10 minu- ten op vol vermogen (700 Watt) gaar poffen, halverwege keren. Aardap pels uit magnetron nemen, in theedoek wikkelen en ca. 10 minuten laten na- garen. Feta in kleine blokjes snijden. Aardappels halve- ren. Met theelepel uithol- len tot ca. 1 cm van rand. In kom aardappelkruim, feta, melk en boter door elkaar scheppen. Koriander erboven fijnknippen en erdoor mengen. Op smaak brengen met zout en peper. Aardappelmengsel in aard appels scheppen. ©Aardappels in magne tron zetten en nog ca. 2 minuten op T'4 van vermo gen (525 Watt) verwarmen. Serveren met gegrild vlees en gemengde groene sla. Bereiden: ca. 25 minuten Prijs p.p.: ca. 0,50 Bevat per eenpersoonsportie: 215 kilocalorieen eiwit 6g - vet 5g - koolhydraten 36 g M.M.V SCHAAl (I): ZIE BLZ. 124 AllerHande 49

Allerhande | 1998 | | pagina 49