AH Fotoservice: KLANTEN SERVIC gemak en kwaliteit am Merknamen achter ingredienten Receptprijs is richtprijs Vet in brood Hike maand een speciale aanbieding Vitamine B in yoghurt Bevat wijn suiker? Houdbaarheidsdatum op de chocolade Snms ziet u achter een product in de ingrcdientenlijst van een recept een merknaam staan, bijvoorbeeld: 1 pot vleesfond (380 ml, AH). De reden is dat van het genoemde product bij Albert Heijn alleen dat merk verkrijgbaar is. De naamsver- rnelding is bedoeld om het zoeken in de winkel te vergemakkelijken. Vragen aan de Servicelijn Wilt u iets weten over producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in de winkel met genoegen uw vra gen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn 0800- 0305). De bij de recepten ver melde prijs per persoon (of per portie) is een richt prijs. Door geringere of grotere aanvoer van ingre- dienten kan de werkelijke prijs wat hoger of lager uitvallen. Welk bruin- of volkorenbrood bevat weinig vet en is er ook brood waar helemaal geen vet in zit? Mevr. V. te W. Alle soorten bruin- en volkorenbrood bevatten weinig vet; minder dan 4 gram per 100 gram brood. Aan Allinson volko renbrood is helemaal geen vet toegevoegd. Brood waar geen vet aan is toegevoegd blijft iets minder langer vers dan brood met vet. Het blijft een a twee dagen goed. In verband met mijn dieet moet ik biogarde zuivelproducten (bijvoorbeeld AH Bio Roer Naturel) gebruiken met veel vitamine B. Vol- gens mij staat het vitamine B-gehalte niet altijd op de verpakking. Welke yoghurt kunt u mij aanraden? Mevr. P. te G. Alle soorten yoghurt bevatten even- veel vitamine B, ongeacht of het gewone yoghurt is of biogarde yog hurt. Alleen Bulgaarse yoghurt bevat meer vitamine B, omdat dit een geconcentreerde yoghurt is. In verband met een allergie heb ik de volgende vraag. Is er suiker toege voegd aan AH Huiswijn Moelleux en aan AH Huiswijn Wit? Dhr. H. te G. AH Huiswijn Wit is een droge wijn en AH Huiswijn Wit Moel leux is een zoete wijn. Aan beide wijnen wordt geen sui ker toegevoegd, maar van nature bevatten ze wel suiker. Hoeveel dat is, hangt af van de druivensoort en de mate van vergisting. Tijdens dit proces wordt de natuurijke suiker uit druiven omgezet in alcohol. De vergisting stopt als het alcohol- percentage is gestegen tot 15 a 16%. Witte wijnen zijn zoet, halfzoet of droog, al naar gelang de omzetting van natuurlijke suikers in alcohol meer of minder volledig is geweest. Waarom staat er op de chocoladerepen puur van Euro Shopper geen houdbaarheidsdatum? Dat is toch warenwettelijk verplicht? Mevr. R. te A. Door de Europese Commissie zijn eti- ketteringsregels voor producten vastge- legd. Chocolade kent een aparte wetgeving en is daardoor uitgezonderd van de Europese etiketteringsregels. De verwachting is wel dat op termijn de uitzonderingspositie van chocolade wordt beeindigd. Maar voorlopig is het warenwettelijk niet verplicht een houd baarheidsdatum te vermelden. Voor de consument hoeft dit geen bezwaar te zijn want chocolade is zeer lang houd- baar. Albert Heijn maakt het u graag gemakkelijk. Daarom bieden bijna alle Albert Heijn-winkels een eigen foto- service. Bij de AH Fotoservice kunt u fotorolletjes laten ontwikkelen en afdrukken, foto's nabestellen en laten vergroten en foto's van foto of dia bestellen. Bij elke opdracht voor het ontwikkelen en afdrukken van een kleurenrolletje wordt gratis een Photo-index bij- geleverd. Daarop zijn alle foto's klein afgedrukt, om nabestellen extra gemakkelijk te maken. Daarnaast is er iedere maand een speciale aanbieding. Bij de AH Fotoservice kunt u ook terecht voor zaken als fotolijstjes en uiteraard fotorolletjes. Naast de bekende merken verkoopt Albert Heijn extra voorde- lige fotorolletjes van het eigen merk (vanaf 3,99). Fotografeert u met het nieuwe Advanced Photo Sys tern (APS)? Ook dan bent u bij de AH Fotoservice voor ontwikkelen, afdrukken en fotorolletjes aan het goede adres, zolang de winkel open is, van acht uur 's ochtends tot acht uur's avonds. U vindt de AH Fotoservice bij de servicebalie.

Allerhande | 1998 | | pagina 133