i Kalkoen staat allang niet meer alleen met kerst o menu. Dit gevogelte is dan ook het hele jaar verkrijgbaar bij Albert Heijn. Het is afkomstig van de beroemde pluimveemesterijen bij het Franse Loue. AllerHandp De lekkerste kalk komt u PJe. PARIJS RENNES ORLEANS NANTES LE HANS ftsfjiis TOURS AS lbert Heijn is een strenge keurmees- |11 ter, zeker als het gaat om de selectie ■KS van vlees en gevogelte. Er worden niet alleen hoge eisen gesteld aan de vlees- producten zelf maar ook aan de wijze waarop de dieren worden gehouden. De pluimveehouders uit de streek rond Loue verstaan hun vak. Daarom heeft Albert Heijn al meer dan tien jaar de Loue-kip in het assortiment. Omdat deze scharrelkip met alle mogelijke zorg wordt omringd, is dit kippenvlees bijzonder smaakvol. Ook de recent geintroduceerde biologische kipproducten komen er vandaan. Sinds anderhalf jaar betrekt Albert Heijn ook het kalkoenvlees uit deze beroemde Franse pluimveestreek. Dat is afkomstig van een groot aantal kleinschalige kal- koenboerderijen. Daar wordt een speciaal ras kalkoenen gehouden, waarvan het vlees bijzonder mals en smakelijk is. De dieren groeien in drie maanden tijd op van kuiken tot kalkoen. Ze krijgen dage- lijks een uitgebalanceerd maal bestaande uit onder meer granen, zaden, vitamines en mineralen en worden nauwlettend in de gaten gehouden door de pluimveehou ders. Het hele ontwikkelingsproces van de kalkoen wordt geregistreerd, van het ei tot en met de vleesproducten. Zo kan Albert Heijn u de garantie bieden van smakelijk kalkoenvlees. Net als kippenvlees bevat kalkoenvlees weinig vet. Omdat een kalkoen veel groter is dan een kip, worden er van de kalkoen- borst verschillende delen gesneden: magere kalkoenfilet, malse kalkoenbief- stuk, kalkoentournedos en dun gesneden kalkoenschnitzel. De kalkoenbiefstuk laat zich op dezelfde manier bereiden als kip- filet (helemaal doorgaren) terwijl de kal koenfilet bijvoorbeeld heel geschikt is om te vullen. Verder vindt u naast kalkoen- schnitzels, -schnitzels a la minute, -filet- blokjes en kalkoen Wienerschnitzel ook kalkoenreepjes in het assortiment: in dunne reepjes gesneden, wit borstvlees. Dit vlees is bij uitstek geschikt voor roer- bakschotels. Dat geldt uiteraard ook voor het roerbakvlees, dat bestaat uit gekruid kalkoenvlees. Ook de kalkoenpeppersteak bestaat uit gekruid kalkoenvlees. In de zomermaanden is het assortiment kal koenvlees nog uitgebreider. Dan zijn er ook kalkoenkluifjes, kalkoenkotelet, sjas- liek en barbecue worst jes verkrijgbaar: bij uitstek geschikt voor een lekkere barbecue. 114

Allerhande | 1998 | | pagina 122