M Frisse biobak Pi Krui dentuin Een roos is een voor kat en hond Mil ieuvriendelijk insecten weren THUIS AlWrHande m Nieuw: Een-pojrtie-zakjes Coed nieuws op het gebied van honden- en kattenvoer. De inmiddeis bekende een-portie- kuipjes voor katten zijn forsin prijs verlaagd. Ook zijn er nieuwe zakjes met fijne brokjes voor iedere dag (100 g, Kitekat, Pedigree Pai, Whiskas). Een van de voordelen van portie-verpak- kingen is het gebruiksgemak: openmaken, in een bakje knijpen en de verpakking weggooien. Dat betekent dus schone handen, schoon bestek en geen open blikken in de koeikast, terwijl het dierenmenu meer varieert en het voer smaak en voedingswaarde behoudt. ooi weer heeft een nadeel: een overvloed aan beestjes met veei pootjes, vleugels en - als het tegenzit - angels. Maak er een huisregel van om direct na zonsondergang ramen te sluiten en zo min mogelijk lampen te laten branden. Citroenmelisse of citroengerani- ums voor het raam helpen, net als lavendel en tocht of een ventilator. Muggen hebben een hekel aan biergist, dus's zomers dit natuurlijke voedingssupplement slikken, biedt afweer van binnenuit. Voor de buitenkant: dep citronella of polei-olie, verdund met wodka of plantaardige olie, op de huid. Verse basilicum in potjes houdt muggen eveneens op afstand. Dat het weer warmer wordt, is vaak ook te merken aan de opstijgende geuren uit de biobak. Geiukkig is daar wat aan te doen, met Biorem bijvoorbeeld. Biorem is een zoge- naamde geurverdrijver. Het is een natuurlijk mid- del tegen onaangename lucht- jes van organisch afval, zonder agressieve bestanddelen. Biorem is verkrijgbaar in een handige sprayflacon. Eenjarige bioeiers gaan prima samen met geurige kruiden, zoals tijm, roze- marijn en munt. De combinatie van kleur met fris groen en trendy grijs blad doet meteen denken aan zuide- lijke zomers op Sicilie en Kreta. e roos, zomerbloem bij uitstek, komt extra mooi uit in stoere variaties op de vaas. Bijvoor beeld als boeket in potten, in een rij kleurige bekers, zoals de melkbekers van Albert Heijn (voor wie weinig ruimte heeft), of liggend geschikt in een grote schaal.

Allerhande | 1998 | | pagina 119