ermeuwen zuivel Even een weekendje weg Luchtige toetjes, drankjes en verse geitenmelk Hi 10 AllprHdnde Kant en-klare marinades Voor wie van gemakkelijk houdt zijn er kant-en-klare marinades. Speciaal voor Albert Heijn werden er vier recepten ontwikkeld: Indiase tikka-marinade, Franse honingmarinade met mosterd, italiaanse marinade met gedroogde tomaten en Italiaanse kruiden en F.ngelse knoflookmarinade (flesje a 250 ml, 3,29 Leg stukken vlees, vis of kip twintig minuten in de marinade in de koelkast, zodat ze lekker mals worden en de kruiden er goed in trekken. Daarna kunt u ze grillen of bakken. Besmeren en braden met olijfolie Een nieuw vloeibaar bak- en braadproduct is Mediterrane. Mediterrane bevat uitsluitend plantaardige olien en vetten, waarvan meer dan 50% pure olijf olie. Om mee te roerbakken en vlees mee te bakken en te braden. Een fles a 400 g kost 3,79. Voor op brood is er Bertolli spread, een combinatie van plantaardige mar garine en olijfolie. Remia Olijvonaise is een variant op de klassieke mayonaise. De zachte, romige saus bevat 16% olijf olie en 64% zonnebloemolie (350 ml, 2,75 Knijpfles met inkijk Remia heeft de mayonaise, fritessaus, ketchup, curry en knoflooksaus in handzame knijpflessen gestopt (500 ml, 2,29 De knijpflessen maken doseren gemakkelijk. Een nieuwig- heidje: de flessen hebben een zoge- naamde kijkstrip, zodat u precies kunt zien hoeveel er nog in zit. Minibeschuitjes met beleg Kleine beschuitjes met een hard laagje op basis van melk, melk met aardbeiensmaak of zonder melklaagje maar bereid met honing: dat zijn de drie varian- ten van Bolletje Schuitjes. Lekker als bros en verantwoord tussen- doortje voor de kinderen of als aanvulling bij de broodmaaltijd. De prijs voor een pakje met 16 beschuit jes is vanaf 1,99 I'm om er een weekendje of dagje tussenuit te gaan? Het boekje 'Tips voor weekendtrips' staat boordevol ideedn in vijftien steden in Nederland en net over de grens. Het geeft informatie over de cul- tuur, musea, kerken, eethuisjes en lokale spijzen. 'Tips voor weekendtrips' kost 25,- en is verkrijgbaar bij de boekhandel. Uitgeverij Mingus, ISBN 90 6564 267 6. Mona introduceert 'een zacht en luch- tig toetje': een smeui'ge mousse in de varianten bana- nen met chocolade saus, toffee met chocoladesaus en vanille- kaneel met appelsaus. Voor de calorieentellende smulpapen onder ons is er Onken cremekwark met slechts 0,2% vet. Verkrijgbaar in de smaken perzik, ana nas en sinaasappel. Frismelk van Melk- unie is melk met een vruchtensmaak en een beetje koolzuur. Verpakt per liter in een pak met hersluitbare schroefdop, in appel-wittedruifsmaak en milde limoen. Coberco komt met verse geitenmelk: zacht en mild van smaak. Tot slot zijn er nu ook losse bekers milkshake, inclusief rietje, van Melkunie.©®

Allerhande | 1998 | | pagina 10