Dezelfde smaak, een andere productie Zwitsers houden van hoog. Ook van hoge kwaliteit En dat proef je, als je jezelf durft te ver- wennen met Swiss Delice. Er zijn twee soorten: Premium Amandelle. Zachte, op Horentine-wijze gebakken koekjes, gedoopt in de lekkerste Zwitserse melkchoco- lade en bedekt met een laagje amandelen. Premium TrufRno. Kleine, zachte candy-bars met een heleboel heerlijke Zwitserse melkchocolade. AlltrHande 99 Zwitserse top. gecontroleerd, hetzij door controle-organisaties in het land van herkomst. 'Maar,' aldus Holthuis, 'de garanties die buitenlandse organisaties afgeven, worden ook getoetst, zeker bij import vanuit lan- den buiten de Europese Gemeenschap. We moeten er zeker van kunnen zijn dat dezelfde criteria worden gehanteerd, waar het artikel ook vandaan komt.' Smaak Albert Heijn wil biolo- gische producten brengen, maar dan wel met een smaak die veel mensen lek- ker vinden. Daarom wordt de smaak van de biologische pro ducten bij Albert Heijn zoveel mogelijk gelijk gehouden aan die van de niet-biologische. Biologische jam bijvoorbeeld wordt vaak met appelconcen- traat gezoet in plaats van met suiker. Maar daardoor krijgt de jam een andere smaak dan de 'gewone' jam. Juist omdat Albert Heijn alleen de pro ductie en niet de smaak wil wijzigen, is zoveel mogelijk gezocht naar bestanddelen die dicht bij de vertrouwde smaak liggen. Om de jam te zoeten, wordt gebruik- gemaakt van biologisch geteelde rietsuiker. Die smaak kent iedereen en wijkt amper af van die van 'gewone' jam. De prijs van biologische pro ducten verschilt wel van die van 'massaproducten'. Biolo gische teelt is kostbaarder. De groei verloopt op natuurlijke wijze soms langzamer. Verder gebeurt veel werk handmatig. Er zijn dus veel factoren die de prijs van biologische producten hoger maken. In de loop van dit jaar zul- len er steeds meer biologi sche artikelen op de schappen verschijnen, gewoon naast de niet-biolo gische producten, zodat u zelf uw voorkeur kunt bepalen. Op dit moment zijn er circa 30 producten beschikbaar. Aan het eind van het jaar zal er voor veel gangbare artike len een biologisch alternatief zijn, alle herkenbaar aan het merk AH Biologisch en het EKO-keurmerk. Inmiddels vindt u hij Albert Heijn onder meer de volgende producten van het merk AH Biologisch: Aardappels Jam (aardbeien, zwarte Sinaasappelsap Appelciderazijn bessen, abrikozen, Spaghetti Appelsap bosvruchten) Speculaas Avocado's Kaas Thee Basismuesli Kip (hele kip, kippen- Tuinkers Bieten bout, kipfilet) Uien Brood (tarwerogge, Kiwi's Waterkers meergranen, vloer- Koffie Wijn tarwe, bruine Penne Winterpeen baguettes) Rode kool Witte Kool Champignons Rode wijnazijn Zuurkoo! Eieren Rijst

Allerhande | 1998 | | pagina 107