De kracht 'Mama, ik hen ziek' van knoflook Op vakantie? Vragen over voeding AllerHande 93 Al zo'n 5000 jaar is knoflook een geliefd ingredient, in zijn natuurlijke vorm bestaat het voor 60% uit water. De resterende 40% bestaat uit eiwit- ten, koolhydraten, mineralen (waar- onder calcium) en vitamines (vooral B en C). Het bevat ook diverse natuurlijke antibiotica: stoffen die bloedklonte- ring kunnen tegen gaan en cholesterolvorming kunnen helpen afremmen. Houdt u niet van knoflook? Er zijn knoflookcapsules om toch al die waardevolle stoffen binnen te krijgen. Bij Albert Heijn zijn absoluut reukloze knoflookprepara- ten verkrijgbaar van Previte en Zonnatura (bij de reformproducten) en van Knoflox Kwai (bij de drogisterijcounter). Voor klcine ongemakken op reis is het goed een eigen apolheekje mee te nemen. Bij de verzorgingsprodiicten in de winkel vindt u een compactc vcrbanddoos van Hansaplast voor eventuele eerste hulp. Dcze doos bevat onder andere pleisters, vcrband, gaasjes, watten, leukoplast, een draagdoek, een kompres, een schaartje, plastic handschoencn. alcoholdoekjes en een handige EHBO-wijzer. Aan een kind merk je direct of het pijn of koorts heeft. Voor kleine pijntjes en temperatuurverhogingen van voorbij- gaande aard zijn er pijnstillers speciaal voor kinderen. Pijnstillers voor baby's en kinderen bevatten een lichte dosis paracetamol. Heeft uw kindje problemen met slikken, last van misselijkheid of is het nog erg klein, kies dan voor een zet- pil. Bij de drogisterijcounter van Albert Heijn vindt u tabletten van Sinaspril en zetpillen van Panadol Junior. Deze zet- pillen zijn verkrijgbaar in doseringen van 120 mg, 240 mg en 500 mg, voor kinderen vanaf 3 maanden tot zes jaar en ouder. Lees voor gebruik altijd eerst de bijsluiter. Heeft u vragen over voeding of over voedselovergevoelig- heid? Dan kunt u terecht bij het Voedingscentrum: het resultaat van een fusie tussen het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, de Stichting Voe ding Nederland, de Stuurgroep Goede Voeding en het I.ande- lijk informatiecentrum Voed- selovergevoeligheid. Voor algemene vragen kunt u bellen met de Voedingstelefoon, bereikbaar op werkdagen van 12.00 tot 16.00 uur: (070) 306 88 10. De Allergieteiefoon (voorheen UVO-informatie- lijn) is er speciaal voor vragen over voedselovergevoeiigheid, op werkdagen van 10.00 tot 13.00 uur: (070) 306 88 90. Op Internet is het voedings centrum te vinden onder www.voedingscentrum.org.

Allerhande | 1998 | | pagina 101