LEVEN aitt d]®®m Dm Lekkere koffie Lekke E-DDI HDD HDD ww ffittem? Magere toetjes 21 voor een eerlijke prijs -ply.-'; AllerHande Zuivere producten uit ontwikkelingslanden Het Max Havelaar-keurmerk bestaat al tien jaar in Neder- land. Het assortiment omvat inmiddels naast koffie ook cho- colade, honing, hananen en zelfs cosmetica. Het keurmerk staat voor eerlijke en directe handel met kleine producenten uit ontwikkelingslanden. Dat betekent voor de boeren: een vaste garantieprijs, een toeslag op de wereld- marktprijs en een voorschot tot 60% van de inkoop- prijs voordat de oogst begint. Voor u is het een garantie dat de producten onder rechtvaardige han- delsvoorwaarden zijn ingekocht. Albert Heijn heeft diverse soorten koffie met het Max Havelaar-keur merk: roodmerk, goudmerk en cafeinevrije koffie onder de naam Cafe Honesta. Daarnaast zijn ook de Max Havelaar bananen verkrijgbaar bij uw Albert Heijn- winkel. In vakjargon heten ze GST toetjes: er is namelijk Geen Suiker Toegevoegd. Het zijn lekker frisse zuiveldesserts die maar liefst 40% minder calorieen bevatten dan gewone toetjes. Ze worden op smaak gebracht met kunstmatige zoetstoffen zoals aspartaam. Toch is de smaak alles- behalve mager. De zuiveltoct- jes zitten boor- devol fruit en bevatten allerlei beiangrijke bouwstoffen voor het lichaam: eiwitten en mineralen zoals calcium en de B-vitamines. Bij Albert Heijn vindt u onder andere toetjes zonder suiker van Mona (magere fruit- yoghurt en Yoki Doki kinderkwarkjes met fruit). Van het eigen merk is er een Bio garde-kwark zonder toegevoegde suiker. Meer weten? Kijk op Internet: http://www.maxhavelaar.nl 92 Op de ingredientenlijst van een productverpakking staan naast de bekende ingrediSnten ook de zogenaamde E nummers vermeld. Dit zijn coderingen voor hulpstof- fen die een product er bijvoor- beeld beter uit iaten zien, zoals conserveringsmiddelen die bederf tegengaan, en hulpstoffen die de bereiding vergemakkelijken, bij voorbeeld antiklontermiddel in poedersuiker of antischuimmiddel in soep. De hulpstoffen worden natuurlijk eerst grondig getest op hun veiligheid voordat ze in voe- dingsmiddelen gebruikt mogen worden. De E-nummers worden door de Europese Unie toegekend en mogen in alle landen van de Unie gebruikt worden. Meer weten? Bij Albert Heijn is het boekje 'Weet wat u eet' 12,95) verkrijgbaar. Deze voedingsmiddelengids bevat een schat aan informatie over de samenstelling en voedingswaarde van de producten van het eigen merk. Vraag ernaar bij de infocounter.

Allerhande | 1998 | | pagina 100