LEVEN n Over grazen* gesproken Drie nieuwe m Cholesterol onder controle KForte 1200 Groente en zuivel als tussendoortje i Power Walking Het nieuwe joggen, overgewaaid uil Amerika (hoe kan hel ook anders!). Wandelen in hoog tempo waarbij de ledematen lek- ker losgegooid worden en dus (link mcebewcgen. Minder heft dan joggen. energieker dan wan delen en veiliger voor de gewrichten. En het is nog leuk ook. omdat hel in groepsverband wordt gedaan! 2 Mind Aerobics Een combinatie van ademhalings- en stretchoefeningen, bewegings- technieken met t'ai chi en een swingend dansonderdeel. De les wordt afgesloten met een cooling down en een meditalie-oefening. Een effectieve mix om lichaam en geest in balans te brengen. holesterol is een vetachtige stof die voor een deel door de lever wordt aan- gemaakt. Een te hoog cholesterol- gehalte in het bloed verhoogt de kans op hart- en vaatziekten. Een verhoogd cholesterolgehalte kan ver- oorzaakt worden door een teveel aan dierlijke (verzadigde) vetten. Daarom is het beter zoveel mogelijk onverzadigde vetten te eten, uit plantaardige producten. Er is ook een voedingssup- plement met lecithine, dat kan helpen cholesterol op te lossen. Zo kan worden voorkomen dat het in de aderen blijft plakken, waardoor de aderwanden kun- nen verkalken. Lecithine is bovendien rijk aan choline en inositol. Stoffen die het lichaam (samen met vitamine B6) ook helpen om zelf lecithine aan te maken. Bij Albert Heijn zijn zowel lecithinecapsules als -korrels van Previte verkrijgbaar. Lecithine "oor hart De eetmomenten zijn de laatste jaren drastisch veranderd: van drie keer per dag een grote maaltijd naar kieine hapjes verspreid over de dag. 'Grazen', heet dat in vakjar- gon. Grazen heeft, zoals alles, voor- en nadelen. Meerdere kieine maaltijden per dag zijn beter voor de spijsvertering, maar het lichaam moet wel voldoende tijd krijgen om het voedsel te kunnen verteren. En voor mensen die gevoelig zijn voor gaatjes, kan grazen caries in de hand werken. Zeven grotere en kleinere maaltijden samen per dag is ongeveer het maximum dat goed onderhouden tanden kunnen hebben. Favoriete tussendoortjes zijn repen, koeken en snacks, maar ook zuivel is heel geschikt, bijvoorbeeld in de vorm van eenpersoonsbakjes yog hurt en kwark. Bij Albert Heijn vindt u ze onder andere van Mona, Danone, Nestli en Ehrmann, in diverse vruchten- smaken. Een knisperend alternatief zijn verse eenhapswortel-bolletjes of bakjes met vers fruit. Ook op de groente- en fruitafdeling vindt u een keur aan 'gra zer nij en'. 60 AIlerHande

Allerhande | 1998 | | pagina 60