AllerHande telers hommcls los in de kas, die de bloemen bevruchten. Hans Vereijken: Hommels zijn echter niet de enige insectcn die voor ons werken. Er zitten bijvoorbeeld ook roofwantsen en sluipwespen in de kas. Dat zijn dc natuurlijke vijanden van schadelijke insecten zoals de mineervlieg en de witte vlieg. Op de uitwerpselen van de witte vlieg groeit een schimmel, waardoor de plant stopt met grocien.' Een teler die biologische gewas- bescherming toepast, moet heel alert zijn. 'Om de natuurlijke vijanden in leven te houden, zitlen er altijd wat schadelijke insecten in de kas. We moeten dus constant in de gaten houden of dat er niet te veel worden,' licht vader Vereijken loe. Dat kunncn we alleen met de hulp van al onze mede- werkers. ledereen die in de kas werkt, weet precies waar hij op moet letten. Komt een van onze mede- wcrkers ergens in de kas schade lijke insecten tegen, dan grijpen we in door op die plek meer natuurlijke vijanden los te laten.' Deze zorg- vuldige manier van lelen stem! helemaal overeen met het principe van Aarde Waarde. Helemaal op smaak Tasty Tom krijgt zijn voile, zoete smaak alleen als de plant voldoende suikers kan maken. De alstand tussen de tomatenplanten is dan ook zo gekezen dat ze genoeg licht op kunnen vangen. Ook haalt de teler steeds alle nieuwe scheuten weg die de plant aanmaakt. 'Zo voorkomen we dat de plant zijn energie te veel steekt in de aanmaak van blad en te weinig in de smaak van de lomaat,' Tomatendressing 3 Tasty Tom-tomaten ontvellen en pitjes verwijderen, in keuken- machine (of met staaf- mixer) pureren en mengen met 5 eetlepels olie, 2 eetlepels witte- wijnazijn, 1 theelepel mosterd en 3 blaadjes fijngeknipte basillcum. Lekker over een geiten- kaasje. Niet in de koeikast Bewaar tomaten niet in de koeikast. Om optimaal te profite- ren van de smaak en het aroma van tomaten kunt u ze het beste bewaren op een plek uit de zon. Tasty Tom is onder vergelijkbarc omstandigheden iets langer houdbaar dan 'gcwone' tomaten. Gegrilde tomaten Tasty Tom-tomaten halveren, bestrooien met (zee)zout, (vers- gemalen) zwarte peper en Provenfaalse kruiden (gedroogd). Onder voorverwarmde grill ca. 3 minuten grillen. Lekker bij geroosterd viees. 47

Allerhande | 1998 | | pagina 47