AllerHande De Tasty Tom doet zijn naam eer aan. Deze kleine, felrode, sterk geurende trostomaat heeft van nature een voile, pittig-zoete smaak, die volledig tot zijn recht komt door de zorg waarmee hij wordt omringd. Het is alweer het dcrde scizoen dat de Tasty Tom-tomaten op de groenteafdeling van Albert Heijn liggen. Inkoper AAartin Greuter introduceerde deze tros- tomaat omdat hij er zclf erg enthousiast over was. 'De Tasty Tom is een fanlastische lomaat. Hr is in het verlcden nogal wat kritiek geweest op de smaak van Hollandse tomaten. Die is de laat ste jaren echter sterk verbeterd. Toch onderscheidl Tasty Tom zich duidelijk van andere tomaten door zijn bijzonder verfijnde smaak,' stelt Greuter. Hoog suikergehalte De Tasty Tom-planten leveren heerlijke, maar minder tomaten op dan andere rassen. Vandaar dat Tasty Tom-tomaten wel wat duurder zijn dan andere. Hoewel klanten Tasty Tom misschien te duur zouden vinden, besloot Martin Greuter toch om de tomaat op le nemen in het assortiment om tomatenliefhebbers deze exclusieve trostomaat niet te onthoudcn. Dat veel mensen Tasty Tom erg waar- deren, blijkt wel uit een onderzoek dat vorig jaar zomer werd gehou- den onder de klanten van Albert Het geh 44 Tomatensalade 4 Tasty Tom-tomaten in plakken snijden en besprenkelen met 2 eetlepels olijfolie extra vierge, 1 eet- lepel balsamicoazijn, 1 fijngesnipperde bosui en ca. 60 g fijnverkruimelde geitenkaas. Lekker bij kip en gebakken krieltjes. Heijn. Van half juli tot en met hall augustus troflen zij in een bakje met Tasty Tom-tomaten een kaartje aan met allerlei vragen. Greuter: 'Bijna iedereen gaf aan deze tomaat te kopen vanwege zijn lekkere smaak. Veel klanten schre- ven spontaan opmerkingen op als: heerlijke tomaat; deze tomaat smaakt net als vroeger.' Het geheim van de voortreffelijke smaak van Tasty Tom zit hem allereerst in het tomatenras. 'Tasty Tom is een kleine tomaat, met relatief veel meer smaak dan gro- tere soorten,' zegt Hans Vereijken. Samen met zijn broer en vader kweekt hij Tasty Tom-tomaten voor Albert Heijn. 'De tomaat dankt zijn slerke smaak onder Inkoper Martin Greuter

Allerhande | 1998 | | pagina 44