;n gezellige buitentafel Zigeunervink Vraqen over boter v Bijzondere Vetarm braden lerHande 15 Het wordt weer mooi weer en wat is er dan lekkerder dan buiten eten? De tafei kunt u gezellig dekken met papieren servetten en tafellakens. Albert Heijn heeft ze in zes kleuren: terracotta, groen, blauw, rood, mai'sgeel en ivoor. De servetten van Lotus zijn van tweelaags papier en effen van kleur, die van Duni zijn drielaags en bedrukt met een ruit. Kleed de tafei verder aan met tafel- kaarsen in dezelfde kleuren. Ook heel sfeervol is het om een paar windlichten met stompkaarsen neer te zetten. De stompkaarsen zijn maar iiefst 8 cm dik en 25 cm hoog en verkrijgbaar in dezelfde zes kleu ren 5,95). Houdt u van felle kleu ren, dan kan de tafei worden aangekleed met de Pastello-lijn van Duni ((3®©). Kinderen krijgen hun eigen tafeitje met vrolijke Nijntje- producten. De Nijntje-producten zijn alleen verkrijgbaar in de grotere Albert Heijn-winkels. De slavink en de runder- vink hebben er een variant bijgekregen: de zigeuner- vink. De vulling van de zigeunervink is op basis van varkens- en rundvlees, gekruid met onder andere oregano, kerrie, knoflook en cayennepeper. De vul ling is omwikkeld met een lapje dun rundvlees en aan de uiteinden bedekt met peterselie. Schroei de zigeunervink dicht in hete boter of olie en bak deze in ca. 72 minuten gaar. Tussen de vele lekkere vleeswaren bij Albert Heijn treft u diverse nieuwe soorten aan. Een noviteit is julienne hamreepjes met lenteui: in luciferdunne reepjes gesneden ham, gecombineerd met lenteui: heel lekker in salades of een frisse omelet. Daarnaast zijn er vier nieuwe slagersleverworsten: gerookt, met paprika, met lenteui en met groene pepers. Altijd lekker op brood of bij de borrel. Ook lek ker bij de borrel (of zomaar tussendoor) is Snack-pack, een verpak- king met reeds voorgesneden partjes vleeswaren. De cocktaiIprikkers zitten er al bij. U kunt kiezen uit diverse smaken, waaronder salami en kip/kalkoen met hazelnoot. Ten slotte is er nog gebraden entre- cote: ongekruid met een pure, fluweelzachte smaak. Vul een braadzak met vlees of vis en groenten, kruiden en vocht (bijvoorbeeld wijn of bouillon). Leg deze in de oven en geniet na het braden van de inhoud. Een braadzak is een handig hulpmiddel om vetarm te braden. Bovendien garen de ingredienten op deze manier in hun eigen sap- pen. waardoor de smaak opti- maal behouden blijft. AH Braadzakjes, pak a 8 stuks, 2,89 ®0®. Zie ook de aan- wijzing op de verpakking. Is AH Plantenmargarine 100% plantaardig? AH Plantenmargarine bevat uit- sluitend piantaardige olien en vetten. We! is het zo dat de piantaardige margarine koemelk bestanddelen bevat. Alleen de gebruikte olien zijn puur plant aardig. Een van deze olien is zonnebloemolie. Door deze piant aardige samenstelling is het per centage meervoudig onverzadigde vetzuren hoog. Dit geldt vanzelf- sprekend ook voor plantenhalva- rine, die minder vet bevat. Wordt roomboter gezouten? In Nederland wordt met 'room boter' ongezouten roomboter bedoeld. Albert Heijn heeft - voor de liefhebbers - ook licht gezou ten roomboter.

Allerhande | 1998 | | pagina 13