f%k I KLANTEN SERVICE n Sleutelbossen terecht via de Bonuskaart Wat zijn kikkererwten? Asperges bewaren Receptprijs is richtprijs Conqueror sherry 'very dry' Geklaarde boter Verkrijgbaarheid van producten en ingredienten lerHande 1117 Houders van dc AH Bonuskaart maken gratis gebruik van de 'sleutelbosservice'. 't Komt er in het korl op neer dat Albert Heijn zorgt dat verloren, gevonden en bij Albert Heijn afgegeven sleutelbossen met een Bonuskaart-sleutelhanger bij de rechtmatige eigenaar terugkomen. In de eerste weken na de introductie van de Bonuskaart kwamen er op deze manier al meer dan 150 verloren sleutelbossen binnen! Wat zijn kikkererwten en wat kun je ermee doen? Mevr. M. te H. Kikkererwten zijn lichtbruine peul- vruehten die met hun onregelmatige vorm op ongepelde hazelnoten lij- ken. Kikkererwten zijn gedroogd te verkrijgen van het merk Brandwijk (alleen te koop in de wintermaan- den) maar 00k leverbaar in blik van het merk Royal Mail. De gedroogde kikkererwten moeten net als andere peulvruchten. zoals bijvoorbeeld bruine bonen, voor het gebruik een naehtje (ongeveer acht uur) inwe- ken. Vervolgens in het weekwater de erwten aan de kook brengen en ongeveer twee uur op een laag vuur (met deksel op pan) laten doorko- ken. Kikkererwten kunnen gebruikt worden in stoofscholels, soepen en salades maar ze kunnen 00k gepu- reerd worden en zelfs gefrituurd. Omdat ik weinig tijd heb om bood- schappen te doen, is mijn vraag of het mogelijk is om asperges vier dagen voor gebruik te kopen. Zo ja, hoe kan ik ze dan het beste bewaren? Mevr. J. te P. Het beste is altijd om asperges zo kort mogelijk voor gebruik te kopen omdat asperges gevoelig zijn voor uitdrogen. Als het echt niet anders kan, adviseren wij om de asperges in een natte (.niet naar wasmiddcl ruikende) theedoek te rollen en ze in de groentelade van uw koelkast te bewaren. Een andere mogelijkheid is om de asperges te blancheren en in te vriezen. De bij de recepten vermelde prijs per persoon (of per portie) is een richtprijs. Door geringere of gro- tere aanvoer van ingredictnten kan de werkelijke prijs wat hoger of lager uitvallen. Het is alweer een tijdje geleden, maar voorheen kocht ik altijd de Conqueror sherry very very dry. Op dit moment is alleen de very dry verkrijgbaar. Is de Conqueror sherry very dry hetzelfde als de very very dry? Mevr. M. te H. Dc sherry very dry is inderdaad hctzelldc als de sherry very very dry. Voor een recept heb ik geklaarde boter nodig. Kunt u mij vertellen hoe ik die maak? Mevr. D. te K. Voor het klaren, in leite het helder maken van de boter, laat u de boter smelten. Vervolgens laat u de boter even staan om de melkresten en kaasstof te laten bezinken. Daarna kunt u de heldere, dus de zogenaamde geklaarde boter, afgieten en gebruiken. Geklaarde boter wordt vaak gebruikt voor het bakken van vis omdat er bij sterke verkitting geen onaangename geur ontstaat. Alle producten die in AllerHande worden genoemd, zijn opgenomen in het assortment van Albert Heijn, maar niet alle producten zijn verkrijgbaar in alle Albert Heijn-winkels. Om duidelijk te maken waar de genoemde producten verkrijgbaar zijn, staan er in AllerHande meestal een of meer kleine, omcirkelde cijfers bij. Zo'n product is dan in elk geval verkrijgbaar in Albert Heijn-winkels met een van die cijfers op de deur. Incidenteei kan het voorkomen dat een genoemd product alleen in winkels met een of beschikbaar is. \ls het product of ingredient dat u zoekt niet aanwezig, dan kunt u zich wenden tot de supermarktmanager. Het product of ingredient wordt dan voor u besteld. Natuurlijk kunt u met vragen 00k terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800-0305). Vragen aan de Servicelijn Wilt u iets weten over producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw winkel met genoegen uw vra gen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de gratis Albert Heijn Service lijn (0800-0305).

Allerhande | 1998 | | pagina 117