ie! De zin van va sten Geef hooikoorts geen kans Ontgiften en ontslakken AllerHande 69 VVoflrf* J Hooikoorts kan eon echtc kwelgeest zijn. Natte neu- zen, veelvuldig niezen, gevoelige ogcn, keel- en hoofdpijn: kortom, een lam- lendig gevoel. Hooikoorts kan in hot late voorjaar de kop opsteken, wan- neer de natuur zich in vol ornaat ontvouwt en het stuifmeel door de wind wordt meegeno- men. Wacht deze maanden niet lijdzaam al, maar neem al vroeg in het voorjaar voorzorgsmaatregelen. Speciaal voor de ogen zijn er druppels, onder andere van Prevalin en VSM. Er zijn ook tabletten tegen hooikoorts, Allerfre en Vogel Pollinosan bijvoor- beeld. Deze preventieve middelen ondersteunen uw weerstand tegen hooikoorts en zijn verkrijgbaar bij de drogisterijeounter van Albert Heijn. Elke dag twee of drie theelepels bijenhoning helpen om weerstand op te bouwen tegen hooikoorts die wordt veroorzaakt door stuifmeel. Honing bevat namelijk een geringe hoeveelheid van het stuifmeel waarvoor hooikoortspatienten allerglsch zijn. asten is een goede manier om het lichaam te reinigen I van afvalstoffen. XVie zijn lichaam een of twee keer per jaar reinigt, voelt zich een stuk energie- ker, verhoogt zijn weerstand en zal merken dat huid. haar en nagels er mooier gaan uitzien. Vasten is overi- gens geen manier om af te vallen. Met vasten verliest u alleen veel vocht en reinigt u de organen. Vasten kan op verschillende manieren: met vruch- ten- en groentesappen, van o.a. Reforma Zonnatura, of een aangepast dieet zonder dierlijke eiwitten. Dierlijke eiwitten (uit vlees, kaas en melkproducten) verteren namelijk langzamer dan plantaardige eiwitten. Thee en kollie moet u ook even laten staan. Bij Albert Heijn is er ook speciaal sap vasten sap (Cereal Tijdens het vasten kunt u last krijgen van hoofdpijn of een slechte adem. Dit komt doordat het lichaam bezig is de gifstoffen uit het lichaam te verwijderen. Spoel de mond regel matig met water of mondwater en drink veel water om de afvoer te bespoedigen. dat bestaat uit een mix van groente- en vruchtensap. I let bevat extra vitamine C en E en betacaroteen om de reiniging van het lichaam te versterken. Over vasten zijn in de boekhandel veel boeken verkrijgbaar. Zo ferijgt u inzicht in wat u wel en niet kunt doen en waarvoor het allemaal goed is. Zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven. mogen overigens niet vasten.

Allerhande | 1998 | | pagina 69