Fit het voorjaar in Goed bewaard LEVEN Weer naari! Extra vitamines kunnen energie geven Dwalen door een kasteel van een tuin 68 AllerHande Dc naluur ontwaakt, de dagen worden langer. Hccrlijk, hct vvordl weer lenlc. Toch kan die overgang van winter naar voorjaar ook een futloos gevoel oplevercn. Niel zo verwonderlijk na ecn winter hinnenshuis en weinig zonlichl. Genoeg slaap, gevarieerd en vers eten (met name grocnten en fruit) en beweging helpcn om die voorjaarsmocheid aan Ic pakken. F.cn stcuntjc in de rug kunnen extra vitamines zijn. Bijvoorbeeld in de vorm van dc multivilamincbooslers Optimaal 31 van Santogen (f 10,93 per 46 stuks) of de Afulli-bruistablclten van Prdvite 6,93 per 20 lablcttcn). VV'ic last heeft van stress, kan ook een aanvullcnd preparaat ncmcn met extra ijzcr, zink en magnesium. Het verkeerd of te lang bewaren van levensmiddelen kan een voedselinfectie veroorzaken. Onder wetke omstandigheden iets het best bewaard kan worden en hoe lang, is overzichtelijk aangegeven in het Bewaarboekje van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Ook de oorzaken en het voorkomen van voedseibederf komen aan de orde. Het Bewaarboekje kan worden besteld door f 8,50 (inclusief administratie- en verzendkosten) over te maken op gironummer 43 23 700 van het Voedingscentrum in Den Haag, onder vermelding van besteinummer 7 47. Na een lange winter is het heerlijk om weer te genieten van de ontluikende natuur. In het zuiden van het land zijn de Kasteeltuinen in Arcen (Limburg) daarvoor een uilstekende bestemming. Het uitgestrekte gebied rond het kasteel is opge- deeld in eilandjes met elk een eigen tuinthema. Van rozen tot varens en van sparren tot mediterrane planten, met als hoogtepunt een Thaise paalwoning in de oosterse watertuin. Kasteeltuinen Arcen is open van zondag 5 april t/m zondag 1 november, dagelijks van 10.00 tot (S.00 uur en per 1 oktober van 11.00 tot 17.00 uur. Adres: Lingsforlerweg 26, 3944 BF. Arcen, telcfoon (077) 475 24 35. Voor liefhebbers von Nederlondsc tulnen is cr een overzichtelijk boekje verschenen in de scrte Tulnen Kelsgids: 'Nederland. De mooiste tulnen en kwekerijen', geschrcven door llonneke von Dijk (j 45.~. 420 pagina's, ISBN 90 157 2870 7, Qoltmcr, Bloemendaal).

Allerhande | 1998 | | pagina 68