M 8 Wat kunt u winn en aatjebijde luis Hoofdprijs: Een culinair verblijf bij Kaatje bij de Sluis De hoofdprijs bestaat uit een menu ddgusta tion van zeven gangen voor twee personen in hotel-restaurant Kaatje bij de Sluis (twee Michelin sterren). Een overnachting met ont bijt in het bijbehorende hotel is inbegrepen. 'Kaatje' is gevestigd in Blokzijl (Noordwest- Overijssel), van daaruit bent u zo bij het eiermuseum in Ciethoorn. Extra prijs: 50 Philips Sunrise broodroosters Philips Nederland stelt 50 extra prijzen beschikbaar in de vorm van broodroosters ter waarde van f 69,-. Het broodrooster, AIlerHande 2Deze klederdracht met het gehaakte mutsje komt uit: A Noord-Brabanl B Zuid-Holland C Noord-Holland R Groningen 5Welke kunstenaar stond aan de basis van dit sprookjesach- tige tafereeltje? V Ossip Zadkine F Anton Picck G Jan Fabre K Rien 1'oortvliet 3Spelden door een ei steken, waar is dat nou goed voor? E In de kippenren brengt een ei als dit kippen tot een grotere productie (verklaring uit Drachten) Y In China ligt een dergelijk ei vaak in de etalage van een acupuncturist; hiermee toont hij zijn kunde O Het heeft geen diepcre betekenis. Zo hielden boerinnen vroeger hun naalden en spelden bij elkaar A In Hongarije denkt men dat een ei als dit boze geesten die het eten laten aanbranden vveghoudt uit de keuken Welke historische figuur is hier afgebeeld? I Dolle AAina A Koningin Wilhelmina R I'rinses Christina S Russische tsarina fZowel de V tekenstijl als de thematiek van dit ei t refereert duidelijk aan een bepaalde sprookjesreeks. Welke? E Sprookjes uit toot Nacht F Sprookjes van Moeder de Cans G Sprookjes van Hans Christiaan Andersen K Sprookjes van de Gebroeders Grimm fanriff 9Hardgekookt, zwart geverfd en in kruiden verpakt... En dan? T In Oost-Furopa werd zo'n ei aan een overledene meegegevcn U Als een Marokkaans meisje twaall wordt, krijgt zij dit ei als symbool voor haar onlluikende vruchtbaarheid J Vrouwen in Staphorst droegen het op hun hoed in oorlogstijd W Op de Antillen riep een dergelijk ei rampspoed af over de (eon- currerende) boerdcrij de Sunrise HD 4831, is met z'n ivoren kieur en oranje accenten niet alleen een lust voor het oog, maar werkt ook perfect voor het roosteren, ontdooien of opwarmen van een of twee sneden brood. Een feest bij elk ontbijt!

Allerhande | 1998 | | pagina 45