Vita Nova in Qiethoorn III Doe mee en win een verwendiner voor twee Bent u al aan het eier- verven geslagen? Wie weet schuilt in u een groot talent van wie Vita Nova, het museum voor versierde en hand- beschilderde eieren, graag het hele oeuvre in een vitrine zet! Weet u de vragen over deze eieren uit het museum juist te beantwoorden, dan maakt u kans op een exquise diner voor twee. 44 AllerHande 4 De Grote AllerHande- Zo doet u mee De letters voor de goede antwoorden vormen samen een woord. Schrijf dczc oplossing op een voldoende gelrankeerde ansicht- of brietkaart (geen brieven) en stuur deze voor 24 apri 1 1998 naar: Qrote AHerHande-paasquiz., Postbus 9400, 11S0 Ad/ Amstelveen. De prijzen worden onder de goede inzenders verloot. De winnaars krijgen thuis bericht. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Medewerkers van Albert Heijn en Media Partners zijn uitgesloten van deelname. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. paasquiz Vanaf 4 april zijn de deuren weer open van Vita Nova, het museum voor versierde en handbeschilderde eieren in Giethoorn. Vita Nova is gevestigd in de gerestaureerde stal van een van die prachtige boerderijen, gebouwd rond 1850, die Giethoorn - het Venetifi van het noorden rijk is. Het museum heeft een jaarlijks wisselende collectie handbeschilderde eieren en een vaste expositie van traditionele eieren, met name uit de voormalige Oostbloklanden, 'antieke' eieren en zogenaamde opengewerkte eieren (zie de afbeelding bij vraag 7). Er zijn zelfs eieren met speeldoosjes, bonbonnieres en andere verbijsterend kunstige staaltjes van handvaardigheid. Vita Nova. Binncnpad 59. Giethoorn. Telefoon; (0521) 361 29 1. Open vanat zaterdag 4 aprii tot September, dagelijlts van 11.00 tot 17.00 uur. IWaar komt deze klederdracht met de subtiele gouden haarpennetjes vandaan? B Marken P Schcvcningcn R Venlo S Zoutelande 4 Op dit struis- vogelei is een van Nederiands bekendste monumenten geschilderd. Welk? N Het jachthuis van koningin Wilhelmina A De watertoren van Meerkerk S De Zaanse Schans E De molens bij Kinderdijk 7Vita Nova heeft 00k vele zoge naamde open gewerkte eieren, zoals dit struisvogelei. Welk sprookje wordt hier uitgebeeld? A Sneeuw- vvitje D Vreuw Holie E Asse- poester Bt R De verjaardag van de infante

Allerhande | 1998 | | pagina 44