KLANTEN SERVICE Pret en poffertjes Wat is seccata? Zit er altijd evenveel knof- look in de Tivaii producten? Prijsverschil in de AH Keukenrollen Theme in thee Sinds enige tijd heeft u Rooibos-thee in het assortiment. Er staat op dat deze kalmerend is. Kan ik dan aannemen dat er geen thei'ne of cafelne in zit? Gejodeerd zout in brood Regelmatig vragen klanten of er jodium zit in het brood van Albert Heijn. Jodium is een mineraal dat voorkomt in zeewater en zeelucht, in jodidehoudende grond en in drinkwater dat uit deze grond wordt gewonnen. Jodium is van belang voor de groei en de ontwik- keling van het zenuwstelsel en het op peil houden van de stofwisse- ling. Bij een normaal voedings- patroon zouden we onvoldoende jodium binnenkrijgen, waardoor er een jodiumtekort zou kunnen ont- staan. De bakkers van Albert Heijn gebruiken daarom gejodeerd zout om hun brood te bereiden. Tafel- en keukenzout zijn zowel gejodeerd als ongejodeerd verkrijgbaar. AllerHande 133 Ik stond naar de nieuwe vleeswaren verpakkingen te kijken en zag ver- schillende producten die ik nog niet eerder had gezien. Wat is bijvoor- beeld seccata? Mevr. S. te V. Seccata is magerc bicfstuk die in een mengsel van zout en kruiden wordt gedroogd en op natuurlijke wijze 'rijpt' in een rechthoekige vorm. Het komt uit 11 a I i e en behoort tot de luxere vleeswaren. Ik koop altijd de Tivall producten, onder andere de vegetarische steaks en de gevulde vegetarische schnit zels curry en Cordon Bleu. Ik heb het gevoel dat de samenstelling wisselt en dat er de enc keer meer knoflook in zit dan de andere keer, terwijl op de Cordon Blue niet eens vermeid staat dat er knoflook in zit. Vanwaar deze wisselende samenstelling? Mevr. M. te A. Alle Tivall producten bevalten knoflook en de gebruiktc hoeveel- heid moel altijd hetzellde zijn. Op de verpakking van de meesie Tivall producten staat in de ingredienten- dec.Iaralie dal er knoflook in zit, maar niet op allcmaal. Waren- wettelijk is het niet verplicht om knollook apart te vermelden. Als er op de verpakking niet voldoende ruimte is om de knoflook apart te vermelden, valt het onder de loevoeging kruiden en specerijen'. Wilt u een vegeiarisch product dat neutraal van smaak is, dan is Quorn een goed alternalief. U verkoopt witte AH Keukenrollen, in een blauwe verpakking, en AH Keukenrollen in een groene verpakking. Dit laatste product is circa 40 cent goedkoper dan het andere. Kunt u mij zeggen waarin deze keukenrollen verschillen? Mevr. N. te 0. De AH Keukenrol in de blauwe verpakking bestaat uit papiervezels, dal wil zeggen houtvezels, en is daardoor iets duurder. (Overigens komcn de vezels van speciaal daarvoor aangeplante houtbossen.) De AH Keukenrol in de groene verpakking bestaat uit een mix van gerecycled en nieuw papier. Daarom is de keukenrol iets geler van kleur. Met Air Miles naar de Efleiing De AllerHande Air Miles-aanbieding behelst deze keer een bezoek aan de Efteling in het voorseizoen inclusiel een portie overheerlijke oud-l iollandse poffertjes (met boter en poedersuiker) a 120 Air AAilcs. Bestellen Op 9 april opent de Eltcling weer haar deuren. Het familie-attractie- park is onder andere een nieuwe, overdekte achtbaan rijker, de Vogel Rok. Wie durft, ziet zijn moed beloond met een letterlijk dave- rende ervaring! Verder is er een nieuwe Sprookjesshow, waarin u 'live' op het toneel sprookjes tot leven ziet komen. U kunt uvv toe- gangskaartjes voor een bezoek a 120 Air Miles bestellen via de sprekende computer van Air Miles: (023) 569 92 22, keuze 2. Kinderen tot en met 3 jaar hebben gratis toegang. Bestellen kan van 1 tot en met 15 april. De kaartjes zijn te gebruiken in de periode van 15 april tot en met 3 juli 1998. De Efteling is dan dagelijks ge- opend van 10.00 tot 18.00 uur. Mevr. P. te K. Calcine en thei'ne zijn in feite dezelfde slof, alleen heel deze opwekkende stof in kolfie calcine en in thee thei'ne. Rooibos bestaat uit gedroogde takjes en blaadjes van de rooibosstruik en is van nature thei'ne- en looizuurvrij. Dus als u thei'ne of cafeine wilt vermijden, is Rooibos een goed alternatief voor koffie en thee. Ook al onze kruiden uit onze AH Kruidenreeks zijn van nature thei'ne- en looizuurvrij. Vragen aan de Servicelijn Wilt u iets weten over producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800-030S).

Allerhande | 1998 | | pagina 133