'Het kleine (On)gezouten smaakmakers |astelkleurige kommen Verkrijgbaarheid van producten en ingredienten Kinderkook- en leesboek ruiden, specerijen of bepaalde groenten of producten drukken een sterk stempel op de maaltijd. Uit een onderzoek naar 'Koken met minder zout' van de Nederlandse Hartstichting kwamen de volgende favoriete smaak makers met en zonder zout naar voren: Met zout: 1. Zout 2. Bouillon 3. Ketjap 4. Nasi/bamimix 5. Kaas 6. Mosterd 7. Sambal 8. Tomatenketchup 9. Saus uit een pakje 10. Mineraalzout Zonder zout: 1. Peper 2. (Verse) ui 3. Nootmuskaat 4. (Verse) knoflook 5. Kerrie 6. Paprikapoeder 7. (Verse) peterselie 8. Laurierblad 9. Oregano 10. Tijm Producten waarvoor in AllerHande wordt geadverteerd, kunt u in alle Albert Ileijn- winkels kopen, behalve wanneer er kleine omcirkelde cijfers bij staan. Dan zijn die producten alleen verkrijgbaar in Albert Heijn-winkels waar u op de deur een van die cijfers ziet. De ingredienten van de recepten in deze AllerHande zijn in prin- cipe verkrijgbaar in alle Albert Heijn- winkels met een of op de deur. Incidenteel kan het voorkomen dat een genoemd product alleen in winkels met een of op de deur verkrijgbaar is. Kunt u het gewenste product niet vinden, dan kunt u zich wenden tot de supermarktmanager. Het product wordt dan voor u bestcld. Ook kunt u met vragen terecht bij de Albert Heijn Servicelijn (0800-0305). Alleen deze maand verkrijgbaar, zolang de voorraad strekt: ruime kommen in zachte tinten en bijpassende servetten. De kommen komen onge- twijfeld van pas: voor de soep. het dessert, de muesli, om borrelnootjes of olijven in te serveren... Ze zijn vervaardigd van Italiaans aardewerk, hebben een doorsnede van 14 centimeter en zijn verkrijgbaar in ivoor, lichtblauw, mintgroen en oranje. Een pak bijpas sende servetten a 20 stuks kostf 1,95, de kommen zijn 3.95 per stuk. 'Dat alleen de grotere mensen kunnen koken is bijgeloof...', zo begint het boekje 'Het kleine fornuis'. Dit boekje is bestemd voor jonge koks-in-de-dop, die ook van lezen houden, want 'Het kleine fornuis' is vooral een leesboek, met verhalend geschreven recepten. Zo komt de lezer aan de weet dat een recept al in de winkel begint, dat kei- zer Nero elke dag prei at en dat je met gelatine allerlei vormen kunt maken. Kooktalent, voorzichtigheid, geduld of behulpzame ouders zijn gewenst, want bloem zeven, hangend water deppen of apenoten malen in de keukenma- chine is zelfs voor gevorderden niet per definitie gesneden koek. 'Het kleine fornuis', van Philip Mechanicus en Judith ten Bosch, is verschenen bij Uitgeverij Leopold en kost 24,90. Verkrijgbaar bij de boekhandei, ISBN 90 258 4048 5.

Allerhande | 1998 | | pagina 11