Droog of nat scheren? Het ritueel in drie stappen Drie-stappenplan AllerHandf S109 Als het om scheren gaat, zijn mannen te verdelen in twee kampen: natscheerders en droogscheerders. De laatste tijd lijkt nat scheren aan populariteit te winnen. A4et zo'n plens water op je gezicht ben je meteen wakker en voeit je huid schoon aan. Daar siaat tegenover dat droog scheren lekker snei gaat en niet per se bij de wasialel hoeft te gebeuren. Wie zich nat scheert, doet er goed aan eerst te douchen of het gezicht te wassen. Het warme water verzacht de baardhaar- tjes, waardoor het mesje ze gemakkeiijker afsnijdt en beter over de huid glijdt. Voor het inzepen is er keus uit scheerzeep (met gebruik van kwast, Omega, Vergulde Hand), -sc.huim of -gel (AH, Euro Shopper, Nivea for AAen, Gillette, Vergulde Hand). Deze producten beschermen de huid legen vochlverlies. Voor droogschcren moetcn de haartjes juist hard zijn. Daarom is het dan beter voor het douchen te scheren. Met het dagelijkse scheerritueel worden laagjes van de hoornlaag (de bovenste huidlaag) verwijderd. Vandaar dat de huid na het scheren vaak trekkerig en ge'irriteerd aanvoelt. Daarom is het goed na elke scheerbeurt de huid voorzichtig droog te deppen en een aflershaveproducl te gebruiken. Een balsem (Nivea for A4en) kalmeert de huid en brengt deze weer in conditio. Een lotion (Denim, Amando, Gillette of de nieuwe Axe Apollo) verfrist de huid, reinigt en sluit de porien en verspreidl een heerlijke geur. Nat Droog I.Reinigen 1.Scheren 2.Scheren 2.Reinigen 3.Verzorgen 3.Verzorgen

Allerhande | 1998 | | pagina 109