KLANTEN SERVICE Lastig te pellen eieren Dhr. T. te N. Verkoopadressen Het Albert Heijn-wijninformatiesysteem AllerHande 95 Laatst kocht ik een doosje eieren met een THT-code van nog zeker vijftien dagen. Het viel me op dat de eieren heel lastig te pellen waren. Heeft dit met de soort te maken of zegt dit iets over de versheid van het ei? Mevr. T. te 0. Tussen het moment van Je leg tot de THT-datum (ten-mi'nste- houdbaar-tot) zit een periode van 28 dagen. Wanneer eieren lastig pellen, komt dat meestal door de manier van koken. Als een ei niet geheel onder water staat, kan het pellen moeilijkheden opleveren. Zet bij het koken de eieren dus helemaal onder water en laat ze na het koken goed sehrikken met koud water. Verkrijgbaarheid van producten en ingredienten Alle producten die in AllerHande worden genoemd. zijn opgeno- men in het assortiment van Albert I leijn, maar niet alle producten zijn verkrijgbaar in alle Albert Heijn-winkels. Om duidelijk te maken waar de genoemde producten verkrijgbaar zijn, staan er in AllerHande meestal een ot meer kleine, omcirkelde cijters bij. Zo'n product is dan in elk geval verkrijgbaar in Albert Heijn-winkels met een van die cijfers op de deur. De ingredienten van de recepten zijn in principe verkrijgbaar in alle Albert I leijn-winkels met een <D, of op de deur. Incidenteel kan het voorkomen dat een genoemd product alleen in winkels met een of verkrijgbaar is. Is het product of ingredient dat u zoekt niet aanwezig, dan kunt u zich wenden tot de supermarkt-manager. Het product of ingredient wordt dan voor u besteld. Natuurlijk kunt u met vragen 00k terecht bij de gratis Albert Heijn Servjcelijn (0800-0305). Receptprijs is richtprijs De bij de recepten vermelde prijs per persoon (of per portie) is een richtprijs. Door geringere of grotere aanvoer van ingredienten kan de werkelijke prijs wat hoger of lager uitvallen. Merknamen achter ingredienten Soms ziet u achter een product in de ingredicntenlijst van een recept een merknaam staan, bijvoorbecld: 2 eetiepels gembersiroop iRoyal iWail). De reden hiervan is, dat van het genoemde product bij Albert Heijn alleen dat merk verkrijgbaar is. Deze naamsvermelding is bedoeld om u het zoeken in de winkel te ver- gemakkelijken. Met redamecheque toch profiteren van aanbiedingen Soms is de voorraad van een aanbieding al op, terwijl er nog klanten van willen profiteren. In dat geval kunt u bij de kassa een reclame- cheque krijgen, waarmee u - wanneer de voorraad tegen de normale prijs weer is aangevuld - toch dat artikel voor de aanbiedingsprijs kunt kopen. Dit geldt niet voor de 'zolang de voorraad strekt'-aanbiedingen: die herkent u aan een sterretje Koemelkeiwit in vis en vlees In verband met een dieet wil ik weten of er koemelkeiwit verwerkt is in de hele schollen naturel van uw eigen merk. De hele schollen naturel van oils eigen merk bevatten geen koemelk eiwit. Dit geldt niet voor de gepaneerde schollen. Deze bevatten wel koemelkeiwit vanwege het paneermeel. Ook voor andere vis- en vleessoorten geldt dat ze naturel geen koemelkeiwit bevat ten. Zijn ze gepaneerd of gekruid, dan hangt het af van de precieze samenstelling van het product. Bij de Albert Heijn Servicelijn (0800-0305) kan men u precies vertellen of een product al dan niet koemelkeiwit bevat. k Dc stylingproducten die in AllerHande zijn afgebeeld. zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: Rond de Tafel, Hoorn, (0229) 247 009 I Habitat, Amsterdam, (020) 676 37 67 Ikca, klantcnservicc, (0184) 495 555 1 Outras Coisas, Amsterdam, (020) 625 72 81 I Bijenkorf, Amsterdam, (020) 621 80 80 I W. van Aerssen, Amstelveen, (020) 640 42 99 Classic Horse and Country Shop, Amsterdam, (020) 420 04 87 II What's cooking, Amsterdam, (020) 427 06 30 Dille O Kamille, Haarlem, (023) 532 ps 75 In AllerHande zijn veel recepten voorzien van een wijnsuggestie, bestaande uit een kleurbalkje met een cijfer erin. Door de kleur en het cijfer kunt u in de winkel snel het bijpassende wijntype vinden. Alie bij Albert Heijn verkrijgbare wijnen zijn in tien kleur- codes ingedeeld. Elke kleur vertegenwoordigt een groep van een bepaald type wijn: 1 ronde, fruitige, soms wat kruidige witte wiinen WIJNSUGGESTIE: 2 voile, riike, witte wiinen WIJNSUGGESTIE: 3 friszoete tot halfzoete witte wiinen WIJNSUGGESTIE: 4 halfzoete tot hike, zoete witte wiinen WIJNSUGGESTIE: S rosewiinen WIJNSUGGESTIE: 6 lichte, soepele, fruitige rode wiinen WIJNSUGGESTIE: 7 WIJNSUGGESTIE: 8 voile, ronde, vaak wat kruidige, rode wiinen WIJNSUGGESTIE: 9 stevige, riike, krachtiee rode wiinen WIJNSUGGESTIE: 10 riike, zoete rode wiinen en port

Allerhande | 1998 | | pagina 95