KLANTEN SERVICE AllerHand? 03 Engelse tekst op Hollandse tandpasta Ik vraag me af waarom de ingredienten op de tandpasta van uw eigen merk in het Engels worden vermeld. Is dat niet verboden? Dhr. M. te E. Het is in de EG-wetgeving verplicht cm op alio cosmeticaverpakkingen een ingredienten- declaratie te vermelden in het Engels. Ook tandpasta valt onder deze verplichting. De eosmeticafabrikanten zijn in Europa verenigd in een belangenpartij genaamd COLIPA (European Cosmetic Toiletry and Perlume Association!. Deze vereniging heelt met de EG afgesproken dat de naamgeving van de ingredienten op eosmeticaproducten conform een door hen ontwikkelde internationale ingredientenlijst (INCI International Nomenclature Cosmetic Ingredients) wordt gedaan. Geharde vetten Ik ben dot op de AH Digestive biscuits. Het is mij echter opgevalien dat sinds enige tijd de vetten anders staan gedeclareerd. Voorheen stond er bij de vetten 'gedeeltelijk gehard', nu niet meer. Is de samenstelling veranderd? Mevr. L. te A. Nee, de samenstelling van de AH Digestive is onveranderd gebleven. In de ingredienten- declaratie heeft wel een kleine wijziging plaats- gevonden. Voorheen vermeldden vvij de vetten als gedeeltelijk gehard, nu volstaan wij met de vermelding plantaardige olie en vet'. Ongehard vet bestaal eigenlijk niet, want dan gaat het niet om vet maar om olie (kokosvet en palmpitvet uitgezonderd). Als er over plantaardig vet wordt gesproken, gaat het dus automatisch over gehard vet. De toevoeging 'gedeeltelijk gehard' was daarom in leite overbodig. Is er verschii tussen een bosui en een lente-ui? De ene keer wordt er gesproken over bosui en dan weer over lente-ui. Wat is het verschii? Mevr. I. te Z. Bij zowel bosui als lente-ui gaat het om kleine uitjes met het lool er nog aan. In legenstelling tot enkele jaren geleden zijn deze uitjes tegenwoordig het gehele jaar door verkrijgbaar. Vroeger waren we voor de pro- ductie van dit uitje op eigen land aangewezen. Omdat het eerste uitje in het voorjaar verkrijgbaar was. werd er toen ook wel gekozen voor de benaming lente-ui. Vragen aan de Servicelijn Wilt u iets weten over producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook hunt u met vragen terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800-0305). Tomaten- of worstmesje Ik heb via de mespuntjes voor het messenblok en de messen gespaard. Het is werkelijk een goed stuk gereed- schap. Maar waarom wordt er gespro ken van een tomatenmesje? Moet dit geen worstmesje zijn? Dhr. H. te M. Een zogenaamd tomatenmesje is een korl kartelmes dat gebruikt kan worden voor ingredienten die een harde, enigszins taaie ol gladde buitenkant hebben en van binnen zacht zijn, zoals bijvoorbeeld worst of tomaten. In Duilsland wordt zo'n mesje een worstmesje genoemd omdat het vroeger alleen voor het snijden van worst werd gebruikt. In Nederland kennen we alleen de naam tomatenmesje. Bevat bloedworst geen bloed? Bij de ingredienten- dedaratie van een pakje bakbloedworst wordt bloed niet als ingredient genoemd terwijl ik denk dat bloedworst toch bloed moet bevatten. Kunt u dit uitieggen? Dhr. C. te A. In de wet wordt bloed als vices beschouwd. In geval van bloedworst slaat daarom in de ingre- dientendeclaratie het ingredient varkensvlees vermeld. Gluten in de chocolade-eitjes Bevatten de Deiicata Paaseitjes gluten? Mijn vraag geldt alle soorten paaseitjes, dus ook de gevulde chocolade-eitjes. Mevr. V. te W. De Deiicata eitjes praline crunch (250 gram) en de gevulde praline eitjes (500 gram) bevatten gluten. Alle overige Deiicata chocolade- eitjes, dus ook de gevulde, zijn glutenvrij.

Allerhande | 1998 | | pagina 93