Lekker met Duitse bieren onnebloembrood- sandwich met Schwarzwalder Oberlanderbrot-sandwich met Fraisette Zuurdesembrood Zonnebloembrood- sandwich met Schwarzwalder Schinken Oberlanderbrot- sandwich met Fraisette lirep AllerHande Si Maak een mengsel van 3 eetlepels Hiittenkase, wat geraspte mierikswortei, fijngeknipte bies- look, zout en peper. Besmeer hiermee 1 sneetje zonnebloembrood en leg er 2 plakjes Schwarz walder Schinken op. Verdeel er wat plakjes kom- kommer over en leg het andere sneetje erop. Bestrijk voor 1 persoon 2 sneetjes Oberlanderbrot royaal met 30 g Fraisette met gember (kaas). Beleg 1 sneetje met 3 in stukjes gesneden gewelde pruimen (zakje, AH) en U zakje waterkers (a 75 g). Leg het andere sneetje met de besmeerde kant hierop en snijd de sandwich doormidden. 5tevig Duits brood verdient bege leiding van navenante drank. Gelukkig hadden onze buren dat al begrepen en maken zij enkele zeer smakelijke bieren die het goed doen bij boterhammen. Zo is het typische Duitse Weizenbier (bij Albert Heijn verkrijgbaar van het merk Lowenbrau) lekker bij donkere (tarwe-) boterham men met pittige vlees- en worstsoor- ten. Weizenbier is een witbier, maar anders dan dat uit Belgie. Het is iets zuurder en bevat veel koolzuur. Bij iets minder stevige broodjes past Diebels Alt, een amberkleurig Alt'- bier uit de buurt van Dusseldorf. Wie liever gewone pilsener drinkt, kan bij Albert Heijn terecht voor Warsteiner (een gemakkelijk, toegankelijk pilsje). In Duitsland wordt veel zuurdesembrood gegeten. Geheel ten onrechte wordt er nog wel eens gedacht dat zuurdesembrood kief zou zijn. Feit is dat het wat compacter is dan 'gewoon' brood. Dat komt doordat zuurdesem brood niet met gist wordt gebakken, maar met zuurdesem. Zuurdesem versterkt de natuur- lijke smaak van het brood, waardoor het smakelijker wordt, iets friszuur zelfs. Zuur desembrood is langer houdbaar dan gistbrood. Albert Heijn heeft vijf soorten voorverpakt zuurdesembrood. Oberlander, Vierkornbrot, Zonnebloembrood en Rheinisches Schwarzbrot kunt u proeven in de recepten op deze pagina's. Probeer ook eens Eifelerbrot. Grote kans dat u de smaak zult waarderen! -■

Allerhande | 1998 | | pagina 81