'Lekker uitgebreid eten begint gelukkig meer en meer een trend te warden' AllerHande 57 (SchloBhotel Lerbach, Bergisch Gladbach): De nieuwe Duitse keuken is minder zwaar dan vroeger. Ik combineer pro- ducten uit de streek met kwaliteitspro- ducten uit Italie, Frankrijk, Neder- land. Ik haal veel vis uit Nederland. En asperges. Duitse asperges zijn fantas- tisch, de Hollandse zijn de top. Ik werk twaalf uur per dag, maar pro- beer elke dag naar huis te gaan om te eten met mijn gezin. Dat vind ik heel belangrijk. Thuis eten om zes uur. Om zeven uur ben ik dan weer in het restau rant. Andersom probeer ik mijn kin- deren ook bij te brengen dat het leven heel mooie uurtjes kent, bij- voorbeeld door lek- ker uitgebreid met lien te gaan Dat begint ikig meer en een trend in land te worden. >eit hier een eetcultuur. Het betekent ook dat de gasten veeleisender worden. Prima.' Dieter Muller Dieter Miiller, SchloBhotel Lerbach (drie Michelin sterren), Bergisch Gladbach (bij Keulen) Een topkeuken in een schitterende ambiance. Voor veel gasten van Dieter Muller (49) is dat het summum. De sfeer van het kasteel en het park zorgen voor een uiterst rustgevende ambiance. Of zoals de Micheiin-gids dat omschrijft: een omweg dubbel en dwars waard. Dieter Muller is gek van koken. Van huis uit meegekregen: van de zes kinderen staan er vijf in de keuken. Zelfs van zijn dienstplicht maakte hij een culinair uitje: het halve leger wilde plotseling bij hem ingedeeld worden. Hij kookte over de hele wereld, van Sydney tot Bern, van Tokio tot Bangkok. Een uitnodiging om op de Fiji-eilanden te koken sloeg de 'boodschapper' van de nieuwe Duitse keuken af. Hij wilde eerst een derde Michelin-ster in zijn restaurant halen en dat is inmiddels ook gelukt. 'Liever duurdere producten dan mindere kwaliteit' 'Koken is een van de zwaarste beroepen, maar wel verreweg het mooiste, Ik kan er zo veel in kwijt. De ervaringen die ik overal ter wereld opdoe, gebruik ik in mijn restaurant. Ik kook licht, veel verfijnder dan men over het algemeen van de Duitse keu ken gewend is. Daar bij gebruik ik veel Duitse producten. Onze boeren hebben begrepen dat kleine, fijne groenten vaak mooier en smakelij- ker zijn. ACCESSOIRES UIT EIGEN BEZIT

Allerhande | 1998 | | pagina 57