LEVEN A Een fris en vers kaasje Dorstlesser vol mineralen Stimulans voor de spijsvertering Voorjaarsbeurt voor hel sysleem' Goed verteerbaar en eiwitrijk Sprankelend of ongelooflijk zacht AllerHande Er zijn bron- en mineraalwaters met verschillende mineraal- hoeveelheden en verhoudingen. Ze spoelen de darmen en nieren schoon en zijn prima dorstlessers. Ooit de smaak van water getest? Probeer deze nieuwe bronwaters eens: Reina, een licht sprankelend water afkomstig uit de Belgi- sche Scheldestreek. Cebotteld in een fonkelende, diep- blauwe ties. Evian, een beroemd, heel zacht water uit de Franse Alpen. Gefilterd gletsjerwater dat natriumbeperkt is, maar een gun- stige calcium/magnesium verhouding heeft. Ramlosa is een Zweedse topper. Dit mineraalwater is licht kooizuurhoudend en heel sprankelend van smaak. San Pellegrino werd in de literatuur al in 1596 geroemd om zijn smaak. Het is een kooizuurhoudend mineraalwater dat wordt gebotteld in Noord Italie. Kwark, is dat nou yoghurt of... juist, heel verse, onge- rijpte kaas. Net als kaas wordt ook kwark van melk gemaakt. Aan de melk wordt stremsel toegevoegd, waarna de melk zich scheidt in wrongel en wei. Van de wrongel wordt kwark of kaas gemaakt. Kwark is gemakkelijk te verteren en zeer eiwitrijk. Albert Heijn heeft allerlei soorten kwark: mager (0% vet), halfvol (20% vet) en vol (40% vet), varierend van speciale kwark voor kinderen (zonder 'stukjes' erin) en fruitige, voile kwarken voor volwassenen, van onder andere AH Biogarde, Almhof, Mona, Danone en Onken. De darmen zijn net een fabriek, waarin miljarden bac- terifin werken aan een gezond afweersysteem. Via de darmwand worden essenticle vitamines en mineralen uit voeding in het lichaam opgenomen. Wat niet nodig is, wordt verwerkt tot ontlasting. Hoc schoner de darmwand, hoe beter het lichaam voe- dingsstoffen kan opnemen en hoe fitter u zich voelt. Colonkuur van Previte is een darmreinigingskuur die bestaat uit speciale vezels. Ze maken aangekoekte afvalstoffen van de darmwand los en vergroten het volume van het voedsel in de darmen, waardoor de ontlasting soepeler verloopt. Eigenlijk zorgen ze voor een soort ondcr- houdsbeurt van het spijsverte- ringssys- teem. Voor het dage- lijkse 'onder- houd' is er LacPure. LacPure bevordert de ontwikkeling van de eigen darmflora en houdt zo de darmen in conditie. Colonkuur (60 capsules a 8,50) en LacPure (14 sachets voor 6,95) vindt u bij de dieet- en reform- producten in de winkel. 40

Allerhande | 1998 | | pagina 40