'Zo simpel mogelijk, geen toeters en bellen' 'Het vertrouwen van onze klanten is ons grootste goed' AllerHande 31 Met de huidige technieken is het mogelijk om klantenkaarten zeer uitgebreid te maken, en bijvoor- beeld te voorzien van een chip met een betaalfunctie. Manager Customer Loyalty van Albert Heijn Frans Melenhorst, die aan de wieg van de Bonus kaart heeft gestaan, benadrukt dat juist eenvoud het doel is geweest: 'In de toekomst zullen we mogeiijk meer functies aan de kaart koppelen, maar we wilden eerst een goede, simpele kaart, die direct voordeel oplevert. Voor de klant, maar natuurlijk ook voor ons. Want laten we daar eerlijk over zijn: het is natuurlijk ook in ons belang als we weten wat de klant het liefste in de winkel ziet.' Naast de AH Bonus kaart' onivansit u ook een Bonus sleulelhanszer, die u aan usv slcutelbos kunt bevestigen. Met de Bonus kaart kan Albert Heijn precies zien welke klant wat op welk tijdstip koopt. Voor som- mige mensen is dat een beangstigende gedachte. Bert Swartsenburg van Albert Heijn verzekert dat de vrees voor misbruik ongegrond is: 'We zullen nooit of te nimmer gegevens aan derden verkopen. Het vertrouwen van onze klanten is ons grootste goed en dat zullen we nooit beschamen. Ons enige doel is het assortiment en de aanbiedingen beter op de wensen van onze vaste klanten af te stemmen, en daarmee de service aan onze klanten verder te optimaliseren, Uiteindelijk geeft de klant aan hoe ver we daarmee kunnen gaan.'

Allerhande | 1998 | | pagina 31