De AH Bonus kaart U heeft er misschien al over gelezen en waarschijnlijk heeft u er zelfs al een in huis: de nieuwe AH Bonus kaart. Deze gratis klanten- kaart geeft op een hedendaagse manier inhoud aan het begrip 'persoonlijke relatie', tussen u als klant en Albert Heijn als kruidenier. Bonus ■1 I ft fel f Houders van een Bonus kaart kanncn continu profiteren van zo'n 400 aanbiedingen 50 AllerHande Een eigentijdse vorm van dienstverleninq Op AH Bonus Oe AH Bonus kaarl is geheel gratis Oc kaarl wordt vcrstrckl na inlevering van het aanvraagformulier in de Albert lleijn-winkel. ende de kruidenier op de hoek van vroeger al z'n klanten, met zes miljoen klanten verspreid over ruim 650 winkels is dat een onmogelijke opgave. ASaar uiteraard kan een klant toch het bests worden bediend als zijn wcnsen en voorkeuren bekend zijn. De nieuwe AH Bonus kaart helpt om weer een soort persoonlijke' relatie met de klant te onderhouden. Dat betekenl niet dal Albert lleijn u gaat bellen om te vragen of u misschien nog iets nodig heeft. Ook wordt er niet gekeken ol u in een bepaalde maand minder bcsteedt dan in de maanden daarvoor. Wei kan Albert Heijn dankzij de Bonus kaart het assortiment en de aanbiedingen beter alstemmen op uw wensen als vaste klant. Betere afstemming op de klant De Bonus kaart is gratis aan te vragen door naam. adres, woonplaats, telefoonnummer, geboortedatum en de grootte van het huishouden in te vullen op het aanvraagformulier (verkrijgbaar bij elke Albert—1 leijn winkel). Op die manier biedt de kaart Albert lleijn de mogelijkheid te bekijken in welke producfen en aanbiedingen de vaste klanten zijn geinteresseerd. Ook kan beter beoordeeld worden ol met het uit de handel nemen van artikelen die weinig worden verkoeht, specifieke klanten benadeeld worden. Blijkt dat zo te zijn, dan ver- dwijnt zo'n artikel niet uit de winkel. Kort gezegd: dankzij de nieuwe klantenkaart hoeft Albert Heijn niet langer van een landelijk gemiddelde uit te gaan, maar kunnen assortiment en aanbiedingen beter - en dus persoonlijker - worden alge- stemd op de klant. 400 Bonus aanbiedingen Omdat de Bonus kaart gratis is, kan iedereen instappen'. Natuurlijk hoopt Albert Heijn dat alls houders van de Bonus kaart ook echt vaste klanten zijn ol worden. De voordelen voor kaarthouders vormen daarvoor in artikelen: van bekende merken, van het eigen merk, vers en verpakt, luxe en alledaags. Vanaf deze maand zullen waarschijnlijk alle gewone aanbiedin gen, zoals de wekelijkse Top Tien- aanbiedingen, uitsluitend gelden voor kaarthouders. Naar Amerikaans voorbeeld Voordat de nieuwe AH Bonus kaart werd ingevoerd, heeft Albert lleijn diverse experimenten uitgevoerd met klantenkaarten. Uit onderzoek bij een zusterbedrijf van Albert lleijn in Amerika is gebleken dat verreweg de ieder geval een goede stimulans. De afstemming op de klant krijgt namclijk rnede gestalte door Bonus kaarthou ders continu zo'n 400 speciale aanbiedingen te docn. Dat aantal is overigens wel afhankelijk van de grootte van do winkel. De aanbiedin gen die in de winkel verkrijgbaar zijn, worden aangegeven met kaartjes in het schap. Bijna alle aanbiedingen blijven een maand geldig. wekelijks wordt ca. een kwart van de aanbie dingen vervangen. De Bonus- aanbiedingen betreffen alle soorten meeste klanten de voorkeur geven aan een simpele kaart die veel financieel voordeel biedt. Een gedachte die ver- volgens bij onderzoeken in Nederland werd bevestigd. Vandaar dat er is gekozen voor de huidige, eenvoudige vorm. Ook de uitvoering van de kaart - naar keus bij u te dragon in uw portemonnee oi aan een sleutel- bos - is bedacht in Amerika. Deze uitvoering maakt een snelle verwerking mogelijk, die geen extra tijd kost bij de kassa.

Allerhande | 1998 | | pagina 30