iets moois van de grond Weet u nog, toen u vroeger op school zat? Vroeg in het voorjaar mocht je voor 't eerst naar de schooltuinen. Zaadjes planten. En na verloop van weken kwam er vanzelf lets op. Rijtjes spinazie, kropjes sla, en wat was dat, andijvie? Het groeide allemaal zonder dat u er veel aan deed. En het smaakte ook nog lekker. Meer doen, meer laten. Nou, eigenlijk is dat ook het principe van AH Biologisch; de biologische geteelde producten die we nu introduceren. De natuur z'n gang laten gaan. Zo min mogelijk ingrijpen. Niet spuiten, maar wieden. Geen kunstmest gebruiken en geen chemlsche bestrijdlngsmiddelen of toevoegingen. Dat is meer werk, maar het levert ook meer op. Niet wat betreft de oogst, want de opbrengst Is per hectare minder. Wei voor het milieu. En voor u. Strenge controle. U denkt misschien, ja dat kan iedereen wel zeggen dat een product biologisch geteeid is. Absoluut niet. De hele keten van biologisch geteelde producten wordt gecontroleerd door een onafhankelijk instituut Skal, heet die organisatie in Nederland. Dan pas krijgen de producten het EKO keur- merk. De waarborg voor biologische producten. Dat EKO keurmerk staat bij AH Biologisch altijd op de verpakking. We beginnen met brood. Nu introduceren we AH Biologisch brood. Gebakken van biologisch verbouwde granen en een natuurlijke gist. Een brood net zo lekker als het andere verse brood dat u dagelijks van ons gewend bent. We beginnen met een halfje tarwe/roggebrood en een halfje meergranen. ledere morgen ligt het vers in onze winkels. In de grotere winkels kunnen we u bovendlen elk moment van de dag een vers biologisch bruin aanbieden. Daar bakken we het namelljk zelf af. Het blijft niet bij brood. Steeds meer mensen worden zich bewust van wat ze eten. Gezonder leven. Meer rekening houden met't milieu. Reden voor ons bij Albert Heijn om het biologisch assortment langzaam maarzekeruitte breiden. Wehebben binnenkort bijvoorbeeld ook biologisch sinaasappelsap, biologische eieren, biologische koffie en thee, maar ook biologische wijn. En er komt steeds meer bij, zodat u straks bij een groot aantal producten kunt kiezen voor AH Biologisch. komt bij ons EKO Is het keurmerk van de Stichting Skal voor producten uit de biologische landbouw.

Allerhande | 1998 | | pagina 15