Wat doet het Rode Kruis bij Albert Heijn? Gratis levensmiddelen met e.en waarde van meer dan f 50,- voor nieuwe leden n Halve eeuw zelfbediening in Nederland Van 16 maart tot 11 april wordt er in de winkels van Albert Heijn een grote ledenwerf- actie gehouden voor het Nederlandse Rode Kruis. Als u in die periode lid wordt, krijgt u een boekje met waardebonnen die goed zijn voor meer dan 50,- aan levensmiddelen. JAAR 32.000 vrijwilligers AIlerHande 15 SUPERMARKT Precies 50 jaar geleden werd in Nederland de eerste M zelfbedieningswinkel (super- - - - markt) geopend. Voor het CBL, de organisatie van de gezamenlijke supermarkt- hcdrijven, is dat de aanleiding om een mooi cadeau weg te geven aan een van Nederlands grootste liefdadigheidsinstellingen, het Nederlandse Rode Kruis. Dat cadeau bestaat uit een grote ledenwertactie in bijna alls super- markten van Nederland. F.n natuurlijk doet Albert Heijn mee. Ledenwerving via winkelvloer Gedurende vier weken, van 16 maart lot en met 11 april. kan iedere supermarktbezoeker zich in de deelnemende supermarkten (en bijna alle bekende ketens doen mee) inschrijven als lid van het Nederlandse Rode Kruis. Iedere klant die dat doet. krijgt een boekje met coupons ter waarde van meer dan f 50,- voor circa 25 gratis pro- ducten thuisgestuurd, nadat de lidmaatschaps- bijdrage a 55,- van zijn of haar rekening is atgeschreven. Het couponboekje is samengesteld door labrikanten van circa 25 bekende merk- artikelen, die op deze wijze hun felicitatie afge- ven aan het supermarktbedrijf en alle klanten en zo hun steentje bijdragen aan de Rode Kruis- actie. Enkele voorbeelden zijn Coca Cola, Douwe Egberts, Knorr, Heinz, Smiths, Verkade, Iglo, Mora, Unox, Honig en Nestle. De coupons moeten in verschillende tijdvakken Het Nederlandse Rode Kruis is er voor de zwakkeren in onze samenleving, of dat nu zieken, ouderen, vluchtelingen, of gehandicapten zijn. Maar liefst 32.000 vrijwilligers staan dag en nacht klaar om hulp te verlenen in nood, bij ongevallen of bij grote evenementen. Ondanks dat grote aantal vrijwilligers kost een organisatie van een dergelijke omvang veel geld. De gezamenlijke supermarktactie heeft als doel zowel geld bijeen te brengen als vrijwilligers en nieuwe leden te werven. Met de nieuwe leden kan het Rode Kruis weer meer hulp verlenen en diverse projec- ten ondersteunen. a**«ttt3 HET NEDERLANDSE RODE KRUIS In 1952 opende Albert Heijn zijn eerste 'zelfbedienings- winkel' in Schiedam, drie jaar later volgde de eerste echte' supermarkt in Rotterdam. worden ingeleverd in de periode van 4 mei tot en met 27 juni. 50 Jaar prettig winkelen Deskundigen zijn het er overigens niet helemaal over ecus wie nu de eerste zelfbedienings- kruidenier in Nederland was. Officieel staat VIVO-ondernemer Van Uffelen in Utrecht - die in april 1947 zijn deuren opende - als zodanig te boek. Toch wordt 1948 aangehouden als het jaar waarin de begrippen 'zelfbediening' en 'supermarket' (toen nog in het Amerikaans) echt gestalte kregen: door rekken met voor- verpakte artikelen en een kassa bij de deur. Albert Heijn zelf opende in 1952 in Schiedam zijn eerste zelfbedieningswinkel. Deze ontwik- keling heeft geleid tot een omvangrijke en protessionele bedrijfstak, die geen techniek onbenut laat om het winkelen te veraangenamen en te vergemakkelijken en zoveel mogelijk prijsvoordeel te bchalen. En dat moet gevierd worden. Gedurende de actieperiode vindt u in uw Albert Heijn-winkel displays met informatiefolders en machtigingskaarten. Voor meer informatie kunt u 00k bellen met het Rode Kruis: 0900-204 02 04 0.44 per minuut).

Allerhande | 1998 | | pagina 13