etworst met ekkers hlik gratis MESJE uit Een ocuw lang huishouden HOUDIN0 AllerHandf Blue Tonijn in olijfolie (blikje 185 g, 2,69). De malse tonijn krijgt door de olijfolie een heel fijne. smaak, die good tot z n recht komt in allerlei salades. Daarnaast treft u tussen de visconserven nog een leuk nieuw product aan. john West Lunch Kit, bestaande uit een verpakking met daarin een blikje tonijnsalade, een pakie crackers, een lepeltie en een servetje. Trek het blikje open, beleg de cracker met salade en smullen maar! Er zijn twee smaken: thousand islands of Italiaans, a 3,79 per stuk. De begrippen 'huishouden' en huisvrouw' hebben tegenwoor- dig een volstrekt andere inhoud en betekenis dan vroeger. Hoe die ontwikkeling zich precies heeft voltrokken, is te zien in het Amsterdams Historisch Museum. Van 8 maart tot en met 16 augustus wordt daar de tentoonstelling Beroep Huisvrouw, 1898-1998: 100 jiuir huisvrouwenleven in Jc grote stud geheu- den. Aan de hand van originele documenten, foto's, film- en radiofragmenten, huishoudelijke voorwerpen en ensceneringen wordt een beeld geschetst van het huishouden door de jaren heen. De tentoonstelling is opgezet rond vier periodes: de eeuwwisseling, de jaren '20 en '30, de decennia van de weder- opbouw en de jaren '8o. Zo beweegt de expositie zich van de standenmaatschappij met dienstboden, de technologische vernieuwing in het huishouden en het gezin als hoeksteen van In het noorden van het land wordt het veel gegeten: droge worst en met name Groninger metworst. Metworst wordt gemaakt van grof gesneden varkens- en rundvlees en vervol- gens gerookt en gedroogd. Het resultaat is een heel smake- lijke worst die lekker is op brood, als borrelhapje, in salades en hartige taarten en op pizza's. Van 9 maart tot en met 4 april krijgt u in de tweestuksverpakking van Huls Gronin ger metworst en boercnmetworst gratis een metworstmesje. Reden temeer om - juist als u niet uit het noorden komt - de Groninger metworst (a 5,69 per pakje) eens te proberen! de maatschappij naar het huishouden anno nu. Duidelijk wordt dat het beroep 'huis vrouw' tegenwoordig minder omlijnd is en veelal door meerdere gezinsleden wordt uitgeoefend. Een expositie waar iedere generatie veel in zal herkennen! Amsterdams Historisch AAuseum, Kalverstraat 92, Amsterdam, tel. (020) 523 18 22. Open: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. 10

Allerhande | 1998 | | pagina 10