Va lentijnsdinee Culinaire schatten rond het IJsselmeer Smakelijk^l esvoer Veelzijd ig papier Qebruik Albert Heijn Bakpapier (f !<99) 00k eens om er ovenfrites of andere ovensnacks op te bakken. Zo hoeft u de bakplaat niet in te vetten, de bakplaat blijft schoon en de frietjes worden minder vet en lekker ki'okant. AllerHande 9 W'ilr u uw hartendief uitnodigen voor een lekker Valentijnsdinectje? Bij Albert Heijn vindt u loepasselijke uitnodigingskaarten (vanaf 2,95 Wilt u daarbij het goede doel steunen, stuur dan een van de vijl mil- joen kaarten die de Nederlandse Hartstich- ting op het postkantoor aanbiedt in het kader van de actie "I lartelijk F.len'. Op donderdag 12 februari zendt de Tros om 21.00 uur een programma uit met Ivo Niehe waarin vcrrassende koppels (zoals Frits Bolkestein met Herman Brood) thuis een maaltijd bereiden. Bezorg iemand een Hartendieliesvlaai, een wensreep', botcr- hart of Chupa Chups lollies en u heeft beslist een slreepje voor. De vlaai is gevuld met appel en abrikoos en laat een prachtig hart zien. Een halve kost f 6,45, een hele J 10,95. 'n de AH-winkel vindt u nog meer hartelijke' lekkernijen. De vroegere Zuiderzee was een drukbevaren wereldzee: het kloppend hart van Nederland, waar kooplieden af en aan voeren met han- delswaar uit verre landen. Talloze herinneringen aan die rijke tijd zijn bewaard gebleven in de steden en dorpen in het gebied rond het IJsselmeer. Deze steden hebben samen 'De Gouden Cirkel' in het leven geroe- pen om u op een bijzondere manier kennis te laten maken met de vele (00k culi naire) schatten. Zo zijn er diverse 'Gouden Cirkel'- arrangementen. Natuurlijk kunt u 00k telkens een andere plaats bezoeken. Bij de VVV-kantoren op de route is een speciaai Schatten- boekje te koop voor 9,95, vol ideeen en kortingsbon- nen. Voor meer informatie over de Gouden Cirkel: de Zuiderzeelijn, telefoon (0320) 23 23 23. e talel'Hn tien, gastronomisch graaf- werk in hapklareT^okkon' is het nieuwste book van culinair journalist Johannes van Dam. Ilonderd ingredienten, van aardappel tot zuurkool, passeren de revue en worden van tien kanten bekeken. Op een kritische, onderhoudende manier komen heel wat bekende en minder bekende leitjes. labels en tips voor het voetlicht. Zo komt u te weten dat banaan de meest gegeten vrucht op aarde is, dat de benaming 'room- boter' flauwekul is en dat afbakbrood zo uit de vriezer afgebakken kan worden. En pas sant geeft Van Dam zo'n honderd recepttips. waaronder een recept voor Zuurkool Johan nes. Daarmee is 'De tafel van tien' voer voor leergierige koks en iedereen die van 'lekker lezen' houdt. De stukjes in deze uit gave verschenen eerder in Het Parool en De AAorgen. De taiel van tien (ISBN 90 388 1385 6) is verkrijgbaar in de boekhandel en kost 39.9o.

Allerhande | 1998 | | pagina 9