KLANTEN SERVICE Waarom staat het cholesterolge- halte niet op zuivelproducten? Ik wil graag vveten of zuivelproduc ten die geen vet bevatten, wel cholesterol kunnen bevatten. En zo ja, waarom wordt dit dan niet op de verpakking vermeld? In Amerika staat dat er wel op. Uitstekend jaar voor het AH Vaste Klanten Fonds Bewaar uw promozegels Kan ik de producten die in AlierHande staan, in eike Albert Heijn-winkel krijgen? Aubergines en andere subtropische gewassen Hoe kan ik aubergines het beste bewaren? In de koelkast of erbuiten? AlierHande 85 Dhr. K. te U. Zuivelproducten die geen vet bevatten, bevatten 0,1 mg cholesterol per too ml. Dat is omzettend weinig. Albert 1 leijn vermeldt nooit het cholesrerolgehalte op de voedingswaardedeclaratie van producten van het eigen merk omdat bij een choleste- rolbeperkend dieet het gehalte aan verza- digd vet belangrijker is. Het verzadigd vet werkt immers cholesterolverhogend. Daarom geeft Albert Heijn er de voorkeur aan het vetgehalte in de voedingswaarde declaratie te vermeldcn. Deze maand ontvangen deelnemers aan het AH Vaste Klanten Fonds het jaaroverzicht over 1997 met daarin het opgebouwde tegoed per 31 december 1997. Klanten die het hele jaar hebben meegedaan, zagen hun geld groeien met ongeveer 20%. De afgelopen vijf jaar groeiden de ingelegde gelden met gemiddeld 15%. De ingelegde gelden worden voor de helft belegd in aande- len Ahold, de andere helft leent Ahold tegen rente. Daarom biedt het AH Vaste Klanten Fonds meer zekerheid dan beleggen in aandelen. Bovendien hoeft u geen inlegkosten te betaien. Wilt u ook meedoen? Ca dan naar de informatiebalie in uw Albert Heijn winkel. Vragen aan de Servicelijn Wilt u iets weten over producten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook hunt u met vragen terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800-03051. Heeft u nog promozegels? Gooi ze niet weg! De porselein en damastactie is weliswaar afgelopen, maar de promozegels blijven gewoon geldig voor een volgende spaaractie. in het voorjaar kunt u een nieuwe spaaractie verwachten! Alle producten die in AlierHande worden genoemd, zijn opgenomen in het assortiment van Albert Heijn, maar niet alle producten zijn verkrijgbaar in alle Albert Heijn winkels. Om duidelijk te maken waar die verkrijgbaar zijn, staan er vaak een of meer kleine, omcirkelde cijfers bij. Zo'n product is dan in elk geval verkrijgbaar in Albert Heijn-winkels met een van die cijfers op de deur. De ingredienten van de recepten zijn in principe verkrijgbaar in alle Albert Heijn winkels met een of op de deur. Incidenteel kan het voorko men dat een genoemd product alleen in winkels met een of verkrijgbaar is. Is het product of ingredient dat u zoekt niet aanwe- zig, dan kunt u zich wenden tot de supermarkt- manager. Het product of ingredient wordt dan voor u besteld. Natuurlijk kunt u met vragen ook terecht bij de gratis Albert Heijn Servicelijn (0800-0305). Mevr. P. te B. Aubergines zijn van oorsprong subtropisch, net als courgettes, komkommers. paprika, mat's en de hele tomatenfamilie. Dat bete- kent dat deze gewassen niet van extreme kou houden. Bewaring in de koelkast is zeifs af te raden, omdat de vruchtgroenten dan te lijden hebben van lage-temperatuurbederl, wat zich uit in aantas- ting van de structuur of het 'kristalliseren' van vruchtvlees. In de hele distributieketen (inclusief de winkel) handhaaft Albert Heijn twee bewaartemperaturen: o tot 4 °C voor bladgroenten, bol- en knolgewassen en hardfruit, en rond 14 °C voor de subtropische vruchtgroenten, tropisch fruit en bananen. Thuis zou u aubergine ook het beste rond die temperatuur kunnen bewaren, in de kelder of een donkere, koele kast bijvoorbeeld. Op een donkere, koele plek buiten de koelkast is de bewaartijd circa drie dagen. Hoe bereid je linzen? Op de groenteafdeling zie ik al de hele winter zakjes met lin zen. Ik wil ze wel eens probe ren, maar hoe moet ik ze bereiden? Mevr. P. te K. Linzen worden veel gebruikt in de Indiase. Marokkaanse en Turkse keuken. LI kunt ze op verschillende manieren verwerken in gerechten, bijvoorbeeld in soepen en stoofge- rechten van lams- of varkcnsvlees of gepureerd als een bijgerecht. Er zijn bruine, groene en rode lin zen. Van de rode linzen is het bui- tenste schilletje verwijderd. Voorweken, zoals dat met peul- vruchten meestal moet, is daarom niet nodig. Bruine linzen zijn pirri ger van smaak. Bruine en groene linzen hoeven niet per se te worden voorgeweekt, maar het mag wel. De inweektijd is circa twee uur. De kooktijd van rode linzen is (5 a 20 minuten, bruine en groene linzen moeten 30 tot 45 minuten worden gekookt. Per too gram bedraagt de voe- dingswaarde 270 kilocalorieen, met 2 gram vet, 21 gram eiwit en 43 gram koolhydraten.

Allerhande | 1998 | | pagina 85