Vloeibaar ontbijtje E Zo komt u beslagen ten ijs Op kunstijs of in de vrije natuur Voor de broodnodige energie AlierHande 145 peil blijft. Met een keuze uit brood, peulvruchten, aardap pels, pasta's, groenten en fruit, kunt u zeker twee uur vooruit. Tijdens het schaatsen vullen sportdrankjes de door transpira- tie verloren zouten aan. Boven- dien bevatten ze vloeibare koolhydraten om lekker lang door te kunnen gaan. Van alle Nederlanders van 12 jaar en ouder verlaat 13% 's och- tends het huis met een lege maag. Voor die groep komen er steeds meer snelle ontbijtpro- ducten. Onder de naam 'Goede- morgen!' (Atona) zijn er bijvoorbeeld kant-en-klare- drink-, yoghurt- en kwarkont- bijten om te drinken of naar binnen te lepelen. Van Brinta is er 'Wake-Up!' in drie smaken. Even aanlengen met melk, roeren en klaar is uw ont- bijt. Al deze vloeibare ontbijt- producten leveren evenveel voedingsvezels en energie als een bruine boterham met kaas. U vindt 'Goedemorgen!' in de koelvitrine bij de zuivel, 'Wake- Up!' staat bij de muesli en de cornflakes. Een hond die het opeens niet ieuk meer vindt om aan z'n oren getrokken te worden en uithaalt, een vinger die vastzit in een fles of een smak op het grind: veel kinderen leren door schade en schande waarom ze van hun vader en moeder altijd uit moeten kijken. Voor de ouders is er nu een handige EHBO Wondwijzer (40 x 50 cm) vol preventietips en informatie over hoe te handelen bij veeivoorkomende ongeiukjes. De EHBO Wondwijzer is verkrijgbaar bij apotheek of drogisterij(counter) voor f 8,95. U krijgt hem thuisgestuurd door f 7 7,- over te maken op rekeningnummer 372461220 van de Rabobank of giro 7235200 onder vermelding van 'Wondwijzer'. chaatsen doet vooral een beroep op de been- en bil- spieren. Geef ze voor de start een warming-up om de souplesse te vergroten en bles- sure-risico's te verminderen. Bij voorbeeld door eerst een stuk te wandelen of een rondje te jog- gen. Rek been- en kuitspieren op aan het begin en einde van de schaatstocht. Om lekker te kun nen schaatsen is het 00k belang- rijk dat de energievoorraad op peil is. Eten dus, vooral veel koolhydraten. Ze zorgen ervoor dat de spieren maximaal kunnen werken en dat de bloedspiegel (en daarmee de concentratie) op

Allerhande | 1998 | | pagina 45