Doe mee en win een weekendje Franeker fxjfcj Zo doet u mee 1 i 3 1 Er zijn van die streekgerechten in Neder- land die zulke typische namen hebben dat je je bijna afvraagt: kun je dat eten?! Kent u de volgende gerechten, dan maakt u kans op een Fries weekendarrangement in Franeker of een van de 50 exemplaren van het boek 'Wintergerechten'. 4o|AllerHaitde Kent u ze nog, streekge Zoek het juiste antwoord bij de negen vragen. Als u alle vragen juist hebt beantwoord vormen de letters die ervoor staan een typisch Fries wintergerecht. Schrijf deze oplos- sing op een voldoende gefrankeerde brief- of ansichtkaart (geen brieven!) en stuur deze voor 5 maart 1998 naar: Streekgerechtenquiz Aller- Hande, Postbus 9400, 1180 MK Amstelveen. De prijzen worden onder de goede inzenders verloot. Medewerkers van Albert Heijn en Media Partners zijn uitgesloten van deelname. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. De winnaars krijgen thuis bericht. Jan-in de-zak S YVarme 'rechttoe rechtaan' pudding T Broodje bapao U Soep met spek en gehaktballetjes V Broodje gehaktbal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Balkenbrij O Ovengerecht met gehakt en rozijnen P Gekruid slachttijdgerecht bereid uit vleesafval, boekwcitmeel en bloed E Romige leverpate (voor op brood of bij de borrel) R Hartige taart waarbij courgetterepen als 'balken' op de bodem worden gelegd Watergruwel G Zout hoofdgerecht met ansjovis en kappertjes H Zuur voorgerecht met haring en augurk I Zoet nagerecht van gort met bessensap of soms havermout f Zilt bijgerecht met een comhinatie van zout- en zoetwatervis

Allerhande | 1998 | | pagina 40